מועד אחרון? בחמישי הבא גזר דינו של לופוליאנסקי

תאריך אחרון? נקבע מועד חדש למתן גזר הדין בעניינו של ראש עיריית ירושלים לשעבר בפרשת הולילנד. כעת בצידו של לופוליאנסקי מקווים כי יהיה זה המועד הסופי (חרדים)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
(צילום: פלאש 90)

בשבוע הבא ביום חמישי (19/06/14) בשעות הבוקר המוקדמות, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן יחרוץ את דינו של אורי לופוליאנסקי, ראש עיריית ירושלים לשעבר. הפעם, כך מקווים כל הצדדים כי יהיה זה המועד הסופי וכי הנאשם יוכל להשתתף בדיון למרות מצבו הבריאותי.

אתמול (שני) השופט דוד רוזן החליט לדחות את מתן גזר הדין בשל מצבו הבריאותי ואשפוזו אתמול בבית החולים לאחר דלקת ריאות. בכך השופט קיבל את עמדת הפרקליטות לפיה יש לדחות את מתן גזר הדין וכי אין לדון בענייני מאסר שלא בפני הנאשם.

במהלך הדיון אתמול אמר התובע בהתייחסו לראש עיריית ירושלים לשעבר כי "אין מניעה ממאסרו בשב"ס. יש תנאים ההולמים את מצבו הרפואי. אסירים במצבו נמצאים בקרבת בית החולים אסף הרופא. הוא יקבל את הטיפול הרפואי וצרכיו ימולאו".

לדבריו, "יש אסירים נוספים שסובלים מסרטן ומקבלים טיפול לפי הצורך. לקחנו גם את השיקולים הנוספים נוכח התרומה שלו לקהילה ולכן נבקש את החלק התחתון של הענישה". השופט דוד רוזן אמר כי מדובר באמירה לא מבוטלת, אך הוסיף וציין כי עדיין לא הגיע להחלטה.

עו"ד שלומית הראל-שוורץ, המייצגת את לופוליאנסקי, אמרה ל"כיכר השבת" כי בין שני הנאשמים החרדים יש הבדל: "ביחס לפיינר הייתה הסכמה עם הפרקליטות שהוא לא יכול לשבת בכלא ושהוא יירצה את עונשו עבודות שירות, לכן את הסכמה הזו בית המשפט חייב לקבל כי הצדדים הגיעו להסכמה ויש חוות דעת שהוא לא יכול לשבת בכלא, אבל אצלנו יש מחלוקת לעניין האם אורי יכול לשבת בכלא או לא. אנחנו הבאנו חוות דעת רפואית שהשהות בכלא עלולה לסכן את חייו והשב"ס מצידו טען כי אפשר לטפל במצבו ואנחנו צריכים להתמודד עם המחלקות הזו".

הפרקליטה מסבירה כי המגעים בינם לבין הפרקליטות הגיעו למבוי סתום ממנו קשה יהיה לשוב למשא ומתן נוסף בעניין העונש: "אין לנו מה לדבר עם הפרקליטות וכל הדיבורים איתם מוצו. קשה לעשות ספקולציות בשלב הזה. השופט רוזן התבטא בשלב הטיעונים לעונש ואמר בצורה ברורה כנגד אפשרות הכליאה של לופוליאנסקי והיום הוא אמר דברים שיכולים להתפרש אחרת ואנחנו נצטרך להתמודד עם ההחלטה שתתקבל בשבוע הבא".

"אני לא אומרת שאנחנו לא אופטימיים", היא מוסיפה, "אבל בוודאי שבנסיבות הקיימות, אדם שלא לקח לכיסו שקל, לא צריך לתת לו ענישה שהיא כלא אבל אני לא מתנבאת על החלטת השופטים, נמתין ונראה מה יהיה בסופו של דבר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר