חטיפת תלמידי הישיבה

הגר"ח קנייבסקי לסבא של גיל-עד: "שיצאו במהרה מצרה ושביה"

תקוות בני המשפחה: עזרא שאער, סבו של הנער החטוף גלעד שאער, ביקר במעונו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי בבני ברק וביקש את ברכתו להצלת הנכד החטוף עם שני חבריו • הגר"ח התעניין בפרטי המקרה הנורא מכל ואיחל לסב הכאוב: "השם יעזור, שיצאו במהרה מצרה ומשביה" • הסב שאל במה יש להתחזק והגר"ח פירט: גברים ילמדו הלכות שביעית ונשים תקבלנה את השבת מוקדם יותר (חרדים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
הסב עזרא שאער אצל מרן הגר"ח קנייבסקי (צילום: באדיבות המצלם)

חטיפת תלמידי הישיבה: בצל פעילותו הנרחבת של צה"ל במבצע "שובו אחים" לאיתור שלושת תלמידי הישיבה שנחטפו, נגיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, בני המשפחה לא זונחים את התקוות והתפילות לשובם בשלום של בניהם.

אמש (שני) הגיע עזרא שאער, סבו של הנער החטוף, גיל-עד שאער, אל מעונו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ברחוב רשב"ם בבני-ברק, בכדי לבקש את ברכתו שיתפלל להצלת הנכד החטוף יחד עם שני חבריו.

לדברי הנוכחים, מרן הגר"ח התעניין לפרטי פרטים בסיפור הנורא ויצא מגדרו כאשר איחל לסב הכאוב: "השם יעזור, שיצאו במהרה מצרה ומשביה".

הסב עזרא סיפר לרבי חיים על כוח האמונה והעוצמות הגדולות של בני המשפחה המתמודדים מתוך חוזק האמונה עם רגשי אי הוודאות והדאגה הגדולה לשלומו של בנם.

צפו: אמא של גיל-עד: "אנו עוברים תקופה לא פשוטה" (צילום: יוגב אטיאס - ynet)

הסב הוסיף ושאל במה יש עוד לבני המשפחה להתחזק ברוחניות, זאת כהמשך לכל הקבלות טובות שקיבלו על עצמם להוסיף בתורה ויראת שמיים.

מרן הגר"ח הרהר וענה כי הוא ממליץ על כך שהגברים ילמדו "הלכות שביעית" זאת לקראת שנת השמיטה ושהנשים תקבלנה על עצמן להדליק נרות שבת לפני הזמן, ולקבל את השבת בשעה מוקדמת יותר.

מרן הגר"ח חיזק את הסב ואת בני המשפחה ואיחל "שהקדוש ברוך הוא יעזור שבזכות כל הפעולות הללו יראו ישועות בקרוב".

מוקדם יותר אמש, אופיר שאער, אביו של גיל-עד, דיבר לראשונה עם כלי התקשורת ואמר כשגרונו חנוק מדמעות: "אומרים לנו שאנחנו משדרים עוצמה, אבל אני חייב להגיד לכם שהעוצמה הזו באה מכם".

"תמשיכו להתפלל", ביקש האב, "לחזק אחד את השני ולחזק את כוחות הביטחון וממשלת ישראל שעושים ימים כלילות למען ילדינו".

הסבא מתברך אצל מרן הגר"ח קנייבסקי (צילום: באדיבות המצלם)

האב הוסיף ואמר: "אנו מרגישים את החיבור של כל הקהלים והציבור. היו אצלנו נציגים של כל הקשת הפוליטית וכולנו מאוחדים סביב העניין. אנחנו מקבלים טלפונים של אנשים מכל עם ישראל ומקבלים חיזוק מכל העולם שמתפללים עבור ילדינו".

"ממשלת ישראל, ראש הממשלה, צה"ל וכוחות הביטחון עושים את המרב ואנו מבקשים לחזק את ידיהם", הוסיף האב.

לסיום, ביקש האב לפנות ישירות לבנו: "אנחנו סומכים על גיל-עד שיש לו אמונה חזקה וכוח גדול. אני מתפלל לבורא עולם שנראה אותם כאן לצידנו במהרה".

ביום ראשון, בת-גלים שאער, אמו של גיל-עד, דיברה עם כלי התקשורת ואמרה בהתרגשות: "אנחנו עוברים תקופה לא פשוטה בימים אלו ואני רוצה לחבק את עם ישראל חיבוק גדול, חיבוק של הכרת הטוב, חיבוק של תודה, חיבוק של תפילה.

"אנחנו מרגישים את החיבוק שלכם וזה נותן לנו כוח בימים הקשים האלה ואנחנו מעבירים את כל האנרגיות החיוביות שלכם לגיל-עד שלנו.

צפו: אביו של גיל-עד: "העוצמה הזו באה מכם" (צילום: אריק אלון - ynet)

"גיל-עד חזק ואני בטוחה שגם נפתלי ואייל חזקים. אני רוצה לבקש מעם ישראל שתמשיכו להתפלל ולהיות ביחד תמשיכו לתת את הכוח לילדים שלנו ובעזרת ה' עם הביחד הזה. אנחנו נעשה ונצליח".

היא הודתה לכוחות צה"ל שמחפשים את בנה: "אנחנו יודעים שהם עושים את המקסימום. אנחנו יודעים שמראש הממשלה עד אחרון החיילים עושים כל מה שאפשר. אני רוצה לחזק את כולם ולהגיד תודה רבה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר