תמיכה לא צפויה

אלעזר שטרן ללופוליאנסקי: הצטערתי מאוד על גזר הדין

ח"כ אלעזר שטרן שיגר מכתב תמיכה מפתיע לראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי בעקבות גזר הדין הקשה בו נשלח ל-6 שנות מאסר • "הופתעתי והצטערתי מאוד לשמוע על גזר הדין שהוטל עליך", כותב שטרן במכתבו, "לא נותר לי לי אלא לקוות בית המשפט העליון יהיה קשוב לרחשי ליבו של הציבור" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: פלאש 90)

תמיכה לא צפויה: ח"כ אלעזר שטרן, איש מפלגת 'התנועה' ואלוף במיל', שיגר מכתב תמיכה נדיר לראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, בעקבות גזר הדין הקשה של השופט דוד רוזן, ששלח אותו לשש שנות מאסר בפועל באשמת קבלת שוחד.

"אורי, שלומות", פותח ח"כ שטרן את מכתבו: "כמו רבים מאוד בעם בישראל, גם אני הופתעתי והצטערתי מאוד לשמוע על גזר הדין שהוטל עליך".

"יש בליבי הערכה גדולה מאוד למערכת המשפט בישראל ואני מייחס חשיבות רבה למעמדה בקרב העם בישראל", ממשיך שטרן, "לצערי יודע אני שהשחיתות פשתה במקומותינו עד כדי איום אסטרטגי של ממש. נכון לקדש עליה מלחמת חורמה".

"התבוננתי שנים רבות בפרויקט 'הולילנד', עוד טרם שנפתחה חקירה" ,מוסיף שטרן במכתבו ללופוליאנסקי: "והוא היה בעיניי סמל לשחיתות. אין לי ספק שראוי להפכו גם לסמל המלחמה בשחיתות".

שטרן ממשיך וכותב: "אני מודע עשרות שנים למפעל החסד שהקמת ועל ההתנדבות ארוכת השנים שלך ושל בני משפחתך לעשיית חסד ללא גבולות. עשייה שאיננה מפרידה בין דתי לחילוני, בין יהודי למי שאינו יהודי, פעילות התורמת רבות לא רק לאיכות חייהם של הנזקקים בישראל אלא מהווה מסר מאחד לעם ישראל כולו".

ח"כ שטרן מממשיך וכותב לראש עיריית ירושלים לשעבר: "אין לי ספק שפועלך כאיש ציבור אשר הקדיש את מיטב שנותיו ואת כל עתותיו לפעילות למען הציבור לא יישכח במהרה".

"הסערה המשפטית שאופפת אותנו כיום לא תוכל לעמעם את עוצמתן והשפעתן של אינספור פעילויות החסד למענן פעלת. מכיר אני גם את אורח חייך הצנוע שמהווה רף גבוה עבור כל איש ציבור במדינת ישראל", מציין שטרן במכתבו.

על פסק הדין של השופט דוד רוזן כותב שטרן: "מקריאתו של פסק הדין ומבלי להתווכח עם הכרעתו של כבוד השופט, ברור לי שהממון שהיווה עילה לתביעה נשאר כולו אך ורק בתוך ארגון הצדק שהקמת. לצערי הרב, אנחנו מודעים מזה תקופה ממושכת למצבך הבריאותי ואנו נושאים תקווה ותפילה להחלמה מהירה".

לקראת סיום המכתב מביע שטרן צער על גזר הדין: "לאור האמור לעיל, לא נותר לי אלא להביע תקווה שלמען האמון במערכת המשפט וגם למען ערכינו כחברה, שמילותיי תיפולנה על אוזניים קשובות. שגם אתה תמצא בהן ולו קורטוב של נחמה ותקווה לעתיד טוב יותר לך ולבני ביתך. זאת גם על מנת שנשוב ונהנה כולנו מעשייתך רבת החסד שלא על מנת לקבל שכר".

"נשיא בית המשפט העליון בדימוס, השופט מאיר שמגר, לימד אותי במספר הזדמנויות שבית המשפט העליון צריך להיות קשוב לרחשי ליבו של הציבור. לא נותר לי אלא לקוות שקשב זה יימצא גם במקרה שלך", סיים שטרן את מכתבו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר