חדו"ש: "בשל חוק הגיוס מספר המתגייסים החרדים ירד בחצי"

ועדת השרים למעקב אחר חוק הגיוס טענה כי חלה עליה של 39% בגיוס החרדים, אך כעת, בעמותת חדו"ש מנפצים את הבועה ומוכיחים כי מספר המתגייסים החרדים ירד בחצי (חרדים)

שאול כהנא | כיכר השבת |
(צילום ארכיון: משה בן נעים, למצולמים אין קשר לכתבה)

בעמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון טוענים הבוקר (שני) כי בניגוד להודעות שהופצו אמש על גידול במספר המתגייסים החרדים לצה"ל בעקבות החוק לשוויון בנטל, הרי שהמגמה הפוכה לחלוטין.

לדברי אנשי העמותה, המספרים שפרסמה ועדת השרים למעקב אחר חוק הגיוס, אלו בדיוק אותם נתונים שנמסרו לפני חודשיים לוועדת שקד של הכנסת והוצגו ככישלון חרוץ. מספר המתגייסים ירד בשל חוק הגיוס בחצי".

לדברי מנכ"ל העמותה, "חוק הגיוס גרם נזק גדול מאוד להיקף גיוס החרדים. יש לקוות שאולי התלהבות החרדים ממבצע צוק איתן תתקן אותו מעט".

"חבל שהממשלה והמפלגות שהעבירו את חוק הגיוס עוד לא הבינו שמהפכות לא מבצעים בסטטוסים בפייסבוק ובהודעות לעיתונות אלא באמצעות שינויים אמיתיים בחברה", הוא מוסיף.

אמש, טענה ועדת השרים כי חלה עלייה של 39 אחוזים בגיוס החרדים לצה"ל בשנת הגיוס 2013-14. ''בשנה החולפת התגייסו 1972 חרדים לשירות צבאי, זאת לעומת 1416 שהתגייסו בשנה הקודמת ו-1327 בשנה שלפניה", נאמר בהודעה.

שחר אילן, סמנכ"ל חדו"ש, טוען כי בחצי הראשון של שנת הגיוס 2013-2014 (יולי עד דצמבר 2013), לפני שהתפתח המאבק על חוק הגיוס, התגייסו 1235 חרדים. בחצי השני (ינואר עד יוני 2014) כלומר בימי המאבק על החוק ואחריו חלה ירידה דרמטית של 50% ל-623 מתגייסים.

"ההודעה חיברה נתונים מלפני התגברות המאבק על החוק ואחריו. הנתונים של חצי השנה האחרונה מעידים על כישלון חרוץ. הכישלון ניכר היטב גם כשבודקים את הנתונים לעומת התקופות המקבילות אשתקד", אומר אילן.

לדבריו, בטרם התגבר המאבק על חוק הגיוס, בחצי השני של 2013, התגייסו 1235 חרדים, לעומת 793 בתקופה המקבילה ב-2012, עלייה של 56 אחוזים.

לעומת זאת, בחצי הראשון של 2014 נרשמה עליה של 18 אחוזים בלבד, מ-623 מתגייסים ל-723 בלבד. "אם זה היה קצב הגיוס לאורך כל השנה, צה"ל לא היה מתקרב אפילו לעמידה ביעד", מוסיף אילן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר