כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הרב שטיינמן: יש קשר בין השריפה בברוקלין לפרשת ויקרא

בשיחה עם מקורביו התייחס מרן הרב שטיינמן לאסון בברוקלין ואמר כי יש קשר בין הטרגדיה לפרשת "ויקרא" שנקראה בשבת. "זו פרשת הקרבנות הרי, וזה זמן כפרה" (חדשות, חרדים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
מרן הרב שטיינמן (צילום: יעקב נחומי - פלאש 90)

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן התייחס בשיחה עם מקורביו לאסון שהיכה בברוקלין לפני כשבועיים ובו נספו שבעת ילדי משפחת ששון, ואמר כי יש קשר בין הטרגדיה הקשה - לפרשת הקורבנות שנקראה באותה שבת בבתי הכנסת מסביב לעולם, כך מפרסם הערב (שלישי) הרב משה יהודה שניידר, החברותא של הרב שטיינמן.

בהודעת התפוצה השבועית שלו כותב הר' שניידר: "כשנשאל מרן האם יש קשר לפרשת השבוע ויקרא למאורע היות וגם לפני כמה שנים היו מקרים בשבת קודש זו, השיב שיש קשר, היות וזו פרשת הקרבנות ומוזכרים קרבנות חטאת ואשם וכו', הרי זה זמן כפרה. והוסיף את הנוסח של מוסף ראש חודש "זמן כפרה לכל תולדותם".

לדבריו, ראש הישיבה נשאל "מה אומרים על אסון כזה" וענה: "וכי אנחנו יכולים לדעת על מה עשה ה' ככה...?" כשנשאל מרב חשוב באזור הקהילה שבה אירע האסון במה ראוי לעורר את הציבור השיב כי "יש לחזק את שמירת השבת, וזכות שבת גדולה היא להגן מן הפורענות".

"מרן הדגיש שיש לחזק את עניין כניסת השבת, להיזהר מאד שלא להתקרב לשקיעה בעשיית מלאכות. והוסיף שבמקומות שיש בדרך כלל לכל אחד רכב פרטי, מצוי שנוסעים קרוב מאד לשבת ממקום למקום וחלילה וחס נכשלים בלא משים בעשיית מלאכה לאחר כניסת שבת, לכן חובה להיזהר בפרישה מכל דבר האסור בשבת בזמן מרווח לפני השקיעה, שלא תצא תקלה. וראוי לקבל על עצמם להיזהר לפרוש ממלאכה חצי שעה לפני השקיעה".

בהתייחסו להתרסקות מטוס הנוסעים בצרפת אמר הרב שטיינמן כי "לא מטוסים נופלים, אנשים נופלים..." הרב שניידר פירש: "זאת אומרת שגזירת שמים היא על כל אחד ואחד בפני עצמו שימות, רק שזמנם הקב"ה למקום אחד, שיפלו כולם יחד, וח"ו לחשוב שהגזירה כביכול על המטוס שיפול, ובמקרה היו אלו האנשים עליו".

הגראי"ל הוסיף: "אמנם בימינו יש מטוס ללא טייס, ומפילים אותם אויבים ביירוט, ונמצא מטוס נופל ולא אנשים.. אך כאשר ישנם אנשים, הדבר תלוי במה שנגזר על האנשים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר