פרשת רמתי מסתעפת

לאחר מעצר רמתי: צו פינוי, סגירה והריסה הוצא למקום

במהלך פשיטת המשטרה על סמינר 'באר מרים' ברחוב שאול המלך בירושלים, ביקר במקום גם מהנדס עיריית ירושלים שהחליט להוציא צו סגירה והריסה מיידי לסמינר • "הבניין נתון בסכנה של התמוטטות מיידית", כותב המהנדס ומורה לפנות מיידית את המקום • מוקדם יותר נעצר אהרון רמתי לחקירה (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
שוטרים בכניסה לסמינר רמתי, הבוקר (צילום: באדיבות המצלם)

פרסום ראשון: מהנדס עיריית ירושלים הוציא הבוקר (ראשון) צו הריסה למבנה של סמינר 'באר מרים' בהנהלתו של אהרון רמתי בשכונת סנהדריה בירושלים.

במהלך פשיטת המשטרה על סמינר 'באר מרים' ברחוב שאול המלך בירושלים, ביקר במקום גם מהנדס עיריית ירושלים שהחליט להוציא צו סגירה והריסה מיידי לסמינר.

במכתב שהוציא מהנדס העירייה הוא קובע כי למקום דרגת סכנה 'א-'א' ולכן הוא מורה על פינוי מיידי של המבנה והריסתו.

בהחלטת מהנדס העירייה נכתב כי "הבניין נתון בסכנה של התמוטטות מיידית".

המשטרה הגיעה עם צו של שופט שקובע כי על המקום להתפנות בתוך שעתיים.

הצו שהוצא לסמינר (צילום: באדיבות המצלם)

כפי שדווח מוקדם יותר בהרחבה, כוחות גדולים של משטרה בליווי כוחות מג"ב, חוקרים, עובדות סוציאליות ועובדי עירייה, פשטו הבוקר על סמינר "באר מרים" בהנהלת אהרון רמתי בשכונת סנהדריה בירושלים.

אשתו של מנהל הסמינר ובתו עוכבו לחקירה יחד עם ארבע תלמידות נוספות.

מנהל הסמינר אהרן רמתי, נגדו יצא צו מעצר, לא אותר בתחילה והמשטרה פעלה להביא למעצרו אך כעבור שעה קלה הוא נעצר על-ידי צוות בילוש של מחוז ירושלים בבית כנסת סמוך.

מדוברות מחוז ירושלים במשטרה נמסר כי "במהלך החודשים האחרונים מתנהלת חקירה ביחידת ההונאה במשטרת ירושלים בעניין מדרשת 'באר מרים' וזאת בעקבות תלונות שהוגשו שעניינן חשד לביצוע עבירות פליליות וכלכליות במקום.

"במשטרת ירושלים הוחלט על הקמת צח"מ ביחידת ההונאה המחוזית לו שותפים כלל גורמי הטיפול והאכיפה וכן נציגי העיריה ובמסגרתו נבדקים חשדות לעבירות פליליות, כלכליות, וכן בתחום הרווחה, בטיחות, בריאות הציבור ועמידה בתקני משרד החינוך.

"במסגרת הצח"מ ועפ"י צו של בית המשפט הגיעו הבוקר צוות החקירה בהובלת ר' יחידת ההונאה של משטרת ירושלים, רפ"ק אייזיק סימון, יחד עם כלל הגורמים השותפים לפעילות למבנה המדרשה ולמבנים השייכים למדרשה.

"כאמור לצוות התלוו נציגי כלל גופי החירום בהם כב"ה, רשות הגז, נציגי חקירות מס הכנסה ירושלים, ביטוח לאומי, משרד הבריאות, משרד הרווחה, רשות האכיפה והגביה במשרד המשפטים וכן גורמי העירייה. במהלכו ביצע כל אחד מהגורמים במקביל חיפוש ובדיקה כנגד עבירות שבתחומו.

"מבדיקה של חברת הגז עלה כי במקום חיבור גז פיראטי. חברת הגז מנתקת ברגעים אלו את בלוני הגז למען בטחון דיירי הבית והמבנים הסמוכים.

"חוקרי ההונאה תפסו ממצאים בדירות שאליהן נכנסו ועיכבו עד כה לחקירה 6 בגירות החשודות בקבלת דבר במרמה.

"אהרון רמתי לא אותר במקום והמשטרה פועלת לאיתורו. בידי המשטרה צו מעצר כנגדו וכן הוצא כנגדו צו עיכוב יציאה מהארץ, המשטרה כאמור פועלת לאיתורו ומעצרו וקוראת לו להגיע לחקירה ביחידת ההונאה של משטרת ירושלים.

"פעילות זו הינה נדבך נוסף וחשוב במסגרת המאבק הנחוש המקצועי והבלתי מתפשר של משטרת מחוז ירושלים בשיתוף כלל גופי האכיפה והטיפול תוך מיצוי כלל כלי האכיפה העומדים לרשותה".

כעבור זמן קצר מסרה המשטרה כי "חוקרי ובלשי יחידת ההונאה של משטרת ירושלים עצרו את אהרון רמתי והוא בדרכו לחקירה במשרדי ההונאה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר