ישראל במלחמהישראל במלחמה
בלעדי

קרב הכשרות: ה´עדה´ מול הרב לנדא

המאפייה המיתולוגית סלפק שעמדה תחת כשרותו של הרב לנדא והחלה למכור מוצרים בהשגחת הבד"צ הציתה גל שמועות. בשתי מערכות הכשרות ממהרים להבהיר: היחסים תקינים, מדובר בעניין טכני. הם מכחישים כי ´שובע שמחות´ תעבור בקרוב ל´עדה´ (חרדים)

ראשי ה´עדה החרדית והרב לנדא´. צילום: כיכר השבת

מאפיית סלפק המיתולוגית בבני ברק תחת כשרותו של אב"ד בני ברק הגאון רבי משה יהודה לייב לנדא שליט"א נסגרה לאחרונה, ובמקומה החלו למכור במקום מוצרים בכשרות בד"צ ה´עדה החרדית´.

העניין יצר גל של שמועות על מתיחות בין הכשרויות, אותם ממהרים היום להזים הן מצד ה´עדה החרדית´ והן אנשיו של הגרמי"ל לנדא.

הרב יהודה כץ, מזכירו האישי של הרב לנדא אמר ל´כיכר השבת´ כי מאפיית סלפק נסגרה ובמקומה נפתחה במקום חנות המוכרת מוצרי מזון בכשרות של העדה החרדית, אך אין מדובר במאפייה תחת כשרות ה´עדה´.

גם בקרב בד"צ ה´עדה´ הבהירו את הדברים לכתב ´כיכר השבת´: "בדיוק כמו בכל חנות או מכולת בכל מקום בארץ, בה מוכרים מוצרים של ה´עדה החרדית´, כעת מאפיית סלפק שנסגרה החלה למכור מוצרים של מאפיית ענבר בכשרותנו", מבהירים ב´עדה´.

"אין לנו כל מתיחות או יריבות חלילה עם כשרות הרב לנדא, ההפך הוא הנכון. יש בינינו מגעים כל העת לשיתופי פעולה מסוגים שונים".

ל´כיכר השבת´ נודע כי בימים אלו מתנהלים מגעים בין אנשי רשת המאפיות והמזון ´שובע שמחות´ המיתולוגית, שהיא אחת מספינות הדגל של כשרות הרב לנדא, בכדי לעבור לכשרות ה´עדה החרדית´. בשתי מערכות הכשרות מכחישים נמרצות, מכל וכל את העניין. "זה שקר וכזב", אמרו לנו במערכת הכשרות של הרב לנדא. "לא שמענו על זאת כלל", אמרו ל´כיכר השבת´ בכירים ב´עדה´.

מפעל נוסף בכשרות הרב לנדא שראשיו מנהלים מגעים עם ה´עדה´ הוא מפעל ´אלומות´. כאן ההכחשה נמרצת פחות. ב´עדה החרדית´ אומרים שישנם מגעים לשיתוף פעולה עמם, במקביל לרב לנדא. מלשכת הרב לנדא מוסרים כי מדובר בהליך פרוצדורלי של איחוד מאפיות תחת רשתות גדולות.

כך או כך, ב´עדה החרדית´ מבהירים: "לא נשיג את גבולו של הרב לנדא. איננו מעניקים כשרות למפעלים בתוך בני ברק, וגם כאלו בכשרות הרב לנדא מחוץ לבני ברק שפונים אלינו, אינו נענים לכל אחד. עם זאת", מבהירים בתוקף אנשי הכשרות של ה´עדה´, "מעולם לא פנינו לאף מפעל או מאפיה כלשהי בבקשה שיקבלו את כשרותנו. הפנייה תמיד נעשית אלינו ולא להפך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר