צפו בתמונות

סופרמרקט למוצרי יד שנייה נחנך במוסקבה

לקראת חג הפסח נערך מעמד 'חנוכת הבית' למרכז חדש הכולל 'סופרמרקט' רחב ידיים, ובו ריהוט ואלפי פריטי בגדים 'יד שנייה', לרווחת נזקקים ומשפחות ברוכות ילדים • צפו בתמונות (חדשות)

(צילום: לוי נזרוב)

לקראת חג הפסח נערך מעמד 'חנוכת הבית' למרכז החדש של ארגון "יד ליד" במוסקבה, הכולל 'סופרמרקט' רחב ידיים, ובו ריהוט ואלפי פריטי בגדים 'יד שנייה', לרווחת נזקקים ומשפחות ברוכות ילדים. הפריטים מתקבלים בתרומה מאנשים שונים, עודפי ייצוא ממפעלי בגדים או עודפי עונה מחנויות שונות, והוא פרויקט ראשון ויחיד מסוגו בכל רוסיה.

את המזוזה בפתח הראשי קבע הרב הראשי של רוסיה, הגאון רבי בערל לאזאר, שבאופן אישי מעודד את קידום מפעלי החסד ברוסיה בכלל ובמוסקבה בפרט, במסגרת מפעלי החסד "מרכז החסד היהודי - שערי צדק" במוסקבה, שמפעיל בין-השאר גם את ארגון "יד ליד". כמו-כן קבע מזוזה, ידיד מפעלי החסד ומנכ"ל המרכז היהודי-קהילתי "מארינה רושצ'ה", הרב מרדכי ויסברג.

לאחר סיור מקיף בסופרמרקט הבגדים, במכבסה ובמתפרה הצמודה, הביע הרב הראשי הגר"ב לאזאר את התפעלותו מיופי ורחבות המקום, המעניק תחושה נוחה ומכובדת לאלו שאין להם את האפשרות למרבה הצער, לרכוש להם ולמשפחותיהם ריהוט וביגוד בחנויות הרגילות, ובמרכז החדש הם לא חשים כנזקקים.

הרב הראשי ציטט בדבריו את דברי הרמב"ם על מעלת הצדקה כאשר מוענקת סיוע מיידי לנזקקים, ואיחל ברכה לעוסקים במלאכה הקדושה, עם סייעתא דשמיא גדולה בפעילותם הנרחבת.

תשורות מיוחדות ויוקרתיות, עם ערכה מכובדת של 'ארבע כוסות של גאולה וכוס אליהו הנביא', הוענקו לנגידים, נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה הרב אלכסנדר ברדה, ומר נתן ליכטנפלד, שבזכותם הוקם מקום מיוחד זה, לרווחת הנצרכים והמשפחות ברוכות הילדים.

בכניסה אל המרכז החדש, הוצבה תערוכה מיוחדת של תמונות מרהיבות עין בהן צולמו ילדי ישראל בארץ הקודש בעת בה הם מקיימים מצוות שונות במעגל השנה היהודי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר