ניחום אבלים

חכם שלום לנתניהו: השם הפקיד בידך פיקדון גדול

נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר״ש כהן שליט״א יושב שבעה בימים אלו על אשתו מרת יעל ע"ה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע בליווי השר אריה דרעי לניחום אבלים (חדשות חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
חכם שלום כהן ובנימין נתניהו (צילום: יעקב כהן)

ראש הממשלה נתניהו הגיע היום לניחום אבלים אצל נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר״ש כהן שליט״א היושב שבעה על פטירת רעייתו הרבנית יעל ע״ה. בניחום השתתף יו״ר ש״ס, השר הרב אריה דרעי.

נתניהו עבר תחילה בין כל האבלים, הבנים והאחים ונחמם. לאחר מכן, אמר נתניהו, ״שמעתי על אשתך הצדקת דברים נפלאים. שהייתה מסורה למען התורה והזולת״.

מרן הגר״ש אמר לראש הממשלה, ״ה׳ יודע שאני מתפלל עליך יום יום שתצליח. אתה עושה דברים גדולים והקב״ה שומר עליך. ה׳ הפקיד בידך פיקדון גדול להיות ראש ממשלה, תנצל את זה להמשיך לעשות דברים טובים״.

מרן הגר״ש כהן הוסיף ואמר לנתניהו, כי שבט בנימין קיבל חלק בחלוקת הארץ וזכה לקבל את מקום המקדש. שמך הוא בנימין וזכית שאתה מופקד על מקום המקדש והר הבית. תמשיך לשמור על הכותל המערבי שיהיה מקום קדוש״.

במהלך השיחה נתניהו הפגין ידע רב בהיסטוריה ובפסוקים דבר שהפליא את נשיא המועצת, והשר דרעי אמר בחיוך, כי "בנו של ראה״מ היה חתן התנ״ך ונתניהו לומד איתו בחברותא״.

מרן הגר״ש ביקש מנתניהו לשמור על קדושת השבת בפרהסיה הציבורית, ונתניהו אמר שהוא פועל בנושא, ואף ביקש לקבוע פגישה נוספת עם מרן לדון בעניינים הללו. השר דרעי סיפר לחכם שלום, כי ראש הממשלה פועל כעת להקים בית מורשת מרן, שבו יונצח זכרו של מרן הגר״ע יוסף זצוק״ל ע״י חקר ולימוד פסקיו ותלמודו. חכם שלום ברכו בחום על כך.

בסיום הניחום, ביקש ראש הממשלה ממזכירו של נשיא המועצת, מאיר פנחס, לתאם כי בנו אבנר יגיע להתברך אצל הרב, זאת לאחר שלדבריו לא הספיק לקחת אותו להתברך אצל מרן הגר״ע יוסף זצ״ל ועל כך הוא מצטער צער רב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר