"העצימו את היעילות"

"חוד החנית": הרמטכ"ל העניק צל"ש למסתערבים מדובדבן

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט העניק ציון לשבח ליחידת דובדבן על פעילותה בשנה. "העצימו את היעילות המבצעית והעמיקו את יכולות הלוחם המסתערב" נאמר בהודעת דובר צה"ל (חדשות)

בווידאו: פעילות לוחמי דובדבן בשנה האחרונה (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ"ל גדי איזנקוט העניק היום (חמישי) ציון לשבח ליחידת "דובדבן", על פעילותה בשנה האחרונה. בטקס השתתפו: מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון תת-אלוף ליאור כרמלי, מפקד עוצבת "האש" תת-אלוף אורי גורדין, מפקד חטיבת "הקומנדו" אלוף-משנה דוד זיני, מפקד יחידת "דובדבן" בשנתיים החולפות, אלוף-משנה קובי הלר ומפקד יחידת "דובדבן" סגן-אלוף ע'.

דברי הרמטכ"ל (צילום: דובר צה"ל)

מדובר צה"ל נמסר כי "הציון לשבח הוענק למפקדי היחידה, לוחמיה וחייליה על כך שהפגינו בפעילותם דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות בביצוע משימותיהם. יחידת "דובדבן" הובילה בשנה האחרונה לחימה רציפה ומתמשכת בגזרת יהודה ושומרון בפיקוד המרכז, תוך ביצוע פעילות מבצעית מורכבת. היחידה השתתפה במאות מבצעים, בתנאי לחימה מורכבים, במטרה לעצור מבוקשים, לסכל פיגועים ולפגוע בתשתיות הטרור".

פעילות של דובדבן (צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

יחידת "דובדבן", כך לפי הודעת דובר צה"ל, "פיתחה והטמיעה אמצעי לחימה ייעודיים אשר העצימו את היעילות המבצעית והעמיקו את יכולות הלוחם המסתערב".

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט אמר כי: "יחידת 'דובדבן' מציינת 30 שנים ליום הקמתה. הייתה לי הזכות להיות בטקס דומה כמפקד אוגדת יהודה ושומרון לפני 12 שנים כשיחידת 'דובדבן' הובילה את הלחימה מול טרור המתאבדים ולמעשה זאת הפעם השלישית בה הרמטכ״ל נותן ציון לשבח ליחידת 'דובדבן'".

הענקת הצל"ש (צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

"בסופו של דבר, הכל קם ונופל על האנשים, על רוח הלחימה של האנשים, על צדקת הדרך של האנשים, על הנכונות להתגייס, על הנכונות להשתייך ליחידות דוגמת 'דובדבן' ולהוביל את הלחימה בטרור. אתם היום חוד החנית של צה"ל ושל מדינת ישראל בלחימה בטרור. אני מצדיע לכם על מה שעשיתם ומצפה לאתגרים הבאים בעתיד, בהם נמשיך להצטיין ולעשות הכי טוב שאנו יודעים למען ביטחון תושבי מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר