ביזיון וחרפה בכנסת

שטרן פער פיו, מליאת הכנסת סערה וגעשה • צפו

אחד מרגעי השפל הבולטים של כנסת ישראל נרשם בצהריים כאשר ח"כ אלעזר שטרן פער פיו בעזות ובחוצפה נגד הראשון לציון. הח"כים ועקנין, גפני ואורן חזן - מחו בו • צפו (אקטואליה)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: ערוץ הכנסת )

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) עורר בצהריים (רביעי) סערה גדולה במליאת הכנסת לאחר שתקף בבוטות את הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף בשל חשיפת "כיכר השבת" כי נשיא בית הדין החליט לכנס דיון מורחב של כלל דייני בית הדין הגדול בכדי לבטל את הגט שאישר הרב אוריאל לביא מצפת, לעגונה שבעלה חי ושוכב צמח בבית החולים.

לאחר ששטרן אמר את דבריו החמורים והבוטים על הראשל"צ, ביקש סגן יו"ר הכנסת יצחק וקנין, למחות בו: "אדוני, אני לא מוכן להמשיך לשמוע את הזלזול שלך ברב הראשי, אתה תדבר כמו שצריך, אל תנסה לזלזל, הוא תלמיד חכם מדרגה ראשונה, יש גבול למה שאתה מדבר. יש גבול לזלזול שלך ברב הראשי, יש גבול" .

הכותרת שהובילה לסערה הגדולה

"אתה חושב שהרב עובדיה יוסף היה פוסל עגונה ככה?", הגיב לו אלעזר שטרן.

בהמשך התערב יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני וצעק לעברו של שטרן: "שטויות. ההסכם הקואליציוני שלנו היה בהסתמך על הרב הראשי, אל תדבר בשמנו, אני לא הייתי מעז לדבר על שופט כמו שאתה מדבר על הרב הראשי".

גם ח"כ אורן חזן לא התאפק וצעק לעברו של שטרן: "זו צביעות, זו צביעות".

לפיד קיים שיחת הבהרה עם שטרן

ל"כיכר השבת" נודע כי יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד השוהה בחו"ל קיים שיחת הבהרה עם ח"כ שטרן, במהלכה טען שטרן שדבריו הוצאו מהקשרם.

בעקבות השיחה הוציא שטרן הודעת הבהרה לפיה: "כיוון שחששתי שיהיו אנשים שיהיה להם נוח לפרש את דבריי כהתקפה אישית על הרב יוסף הבהרתי כחלק מהדיון שאיני מזלזל ברב יוסף באופן אישי, זו לא דרכי. דבריי כוונו לביקורת לגיטימית על רב שמבטל פסק של התרת עגונות תוך פגיעה בנשים שכאבן זועק לשמיים".

בסיעת ש"ס יצאו בתגובה בהודעה חריפה נגד שטרן: "חצוף ומחוצף! של נעלך מעל רגליך כשאתה פוער פה מטונף נגד מרן הראשל"צ! מה הנך מבין בהלכה ובדיינות? אתה רחוק שנות אור מעולמה של ההלכה האמיתית. אנחנו מוחים בתוקף נגד הדברים החמורים והמבזים שהשמעת מעל דוכן הכנסת".

בש"ס קראו ואמרו: "אנחנו מצפים מכל מי שכבוד הרבנות בישראל יקר לו להשמיע קול מחאה!".

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר ל"כיכר השבת" בתגובה לדברים כי "שמעתי היום את דברי הבלע והחרפה של ח"כ שטרן כנגד מרן הראשון לציון ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבינו יצחק יוסף, ואני אומר לו של נעליך מעל רגליך לפני שאתה מדבר על פסקיו של הרב שהולך בדרכי אביו.

"מה לך ולהלכה? מי אתה שתחווה את דעתך מהי הלכה ומה עמדתה? כנראה שההתייפייפות בתקופה האחרונה של יש עתיד לא מחזיקה אצלכם הרבה זמן, ויצא המרצע מן השק - את השינאה שלכם לדת ולמוסד הרבנות, ועליך ועל שכמותך דימו חז"ל 'מי יתן תלמיד חכם ואנשכנו כחמור'".

צפו בסערה במליאת הכנסת

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר