יוסי ברקן מדבר לראשונה

המדביר בבית משפחת גרוס: 'הטעות האיומה מייסרת אותי'

במהלך דיון בבית המשפט, המדביר יוסי ברקן, שהורשע בהריגת יעל ואביגיל גרוס, התייחס לראשונה לאסון הנורא • "זה הכה אותי באופן שלא אוכל לתאר במילים. אני לא אותו בן אדם מאז", אמר (בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
יוסי ברקן בבית המשפט (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90, באדיבות המשפחה)

המדביר יוסי ברקן, שהורשע בהריגת - יעל ואביגיל - שתי בנות משפחת גרוס בירושלים, דיבר היום (ראשון) לראשונה על תחושת האשמה אחרי הטרגדיה הנוראה.

בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים, בשלב הטיעונים לעונש, אמר ברקן כי "אין עונש שבית המשפט יטיל עליי שישתווה לכאב שאני חש מדי יום. אין רגע שאני לא חושב על הטעות האיומה שמייסרת אותי".

"לפני שלוש שנים ביצעתי הדברה בבית משפחת גרוס", שחזר ברקן בן ה-68. "יומיים לאחר מכן התבשרתי על האסון הנורא וזה הכה אותי באופן שלא אוכל לתאר במילים. אני לא אותו בן אדם מאז. לא התאוששתי".

"לא קל לי לחשוב שבקרוב אכנס לכלא. אני חושב שאני אדם טוב. כך השתדלתי. אני אדם צנוע שדואג לסביבתו. השתדלתי לתרום כפי יכולתי גם בעבודה. היה חשוב לי להיות הוגן. לא ניסיתי להתעשר. גרמתי לנזק שמנוגד לכל הכוונות שלי, אבל טעיתי ואני אשם ואחראי בכך", אמר ברקן שמחרתיים יינתן גזר דינו הסופי.

יעל ואביגיל גרוס ע"ה (באדיבות המשפחה)

בכתב האישום מתואר כי ב-20 בינואר 2014 התבקש ברקן לבצע הדברה בדירת המגורים של משפחת גרוס בירושלים. הוא הגיע לדירה והחליט לעשות שימוש בחומר הדברה חקלאי שרעילותו גבוהה ובכוחו לגרום מוות. החומר גרם למותן של יעל בת השנתיים ואביגיל בת הארבע. בחודש שעבר הושג הסדר טיעון עם ברקן, במסגרתו הוא יודה בהריגה, ירצה שלוש שנות מאסר ויפצה את המשפחה ב-200 אלף שקלים. בית המשפט צפוי לתת מחרתיים את החלטתו בנוגע לגזר הדין.

ההסדר נחתם ואושר לאחר שהוצג בפני בני משפחת גרוס, נפגעי העבירה. הם הביעו את הסכמתם להסדר ולעונש כשהם מציינים כי לא מדובר ברצון בנקמה. עורכת הדין מטעם הפרקליטות סיפרה על אצילות רוחם של ההורים השכולים לבית גרוס, "לאורך כל הדרך הדגישה המשפחה שכאנשים מאמינים הם אינם מונעים מתחושות נקם וסומכים ידיהם על ההליך ושיקול הדעת של הפרקליטות בכל הנוגע לענישה. יש לקוות כי המסר מעצם ההרשעה בעבירת ההריגה והענישה בנסיבותיו של הנאשם יהוו תמרור אזהרה לבעלי מקצוע טרם קבלת החלטות פזיזות".

לאחר בחינת מכלול הנסיבות, כולל חוות דעת פסיכיאטריות שניתנו - האחת לבקשת ההגנה והשנייה לבקשת התביעה - המעידות על מצבו הרפואי הבעייתי של הנאשם בעת ביצוע העבירה התקבלה ההחלטה של ההורים לאשר את העונש המדובר.

עו"ד יובל קדר מפרקליטות מחוז ירושלים אמר בדיון: "ההסדר הוגש לבית המשפט לאחר התדיינות ממושכת בנושא. המשפחה ביקשה להדגיש כל הדרך שכאנשים מאמינים הם לא מונעים מתחושת נקם וסמכו ידיהם על שיקול הדעת של הפרקליטות בכל הנוגע לענישה".

פרקליטו של ברקן, עו"ד יאיר גולן, אמר כי ברקן הביע חרטה עמוקה והתנצלות מעמקי ליבו. "אנחנו מודים להורים שהסכימו באצילות נפש לקבל את ההסדר המורכב הזה. מהרגע הראשון לקח הנאשם אחריות מלאה והודה. הנאשם הוא אדם הגון וישר ולא חשב לרגע להסיר מעצמו אחריות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר