היועמ"ש הכריע

יקום צוות מיוחד לטיפול בהתנכלות לחיילים החרדים

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קיים דיון בלשכתו, בנושא המאבק בתופעת ההתנכלות לחיילים חרדים וההסתה נגדם, והורה על הקמת צוות מציוחד לטיפול בנושא (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
אביחי מנדלבליט (צילום: Miriam Alster/Flash90)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קיים היום (ראשון) דיון בלשכתו, לבקשת סגן שר הביטחון אלי בן דהן (הבית היהודי) בנושא המאבק בתופעת ההתנכלות לחיילים חרדים וההסתה נגדם.

בדיון השתתפו סגן שר הביטחון, היועץ המשפטי של מערכת הביטחון, הפרקליט הצבאי הראשי, נציגי משטרת ישראל, נציגי פרקליטות המדינה, וגורמי מערך הייעוץ המשפטי לממשלה. בדיון נשמעו סקירות מטעם הגורמים השונים לגבי הפעולות הננקטות על-ידם, וכן נדונו צעדים אפשריים נוספים להגברת יעילות המאבק בתופעה.

היועץ המשפטי לממשלה קבע בסיכום הדיון כי "קיימת חשיבות ציבורית למאבק משולב ונחוש בתופעה החמורה, אשר נועדה להטיל אימה על המתגייסים לצה"ל באשר הם. לעניין זה נקבע כבר בעבר כי יש להציב בסדר עדיפות גבוה את הטיפול באיומים והתנכלויות לבני כל הדתות, הנעשים על רקע היותם חיילים".

באשר להקשר מושא הדיון קבע היועץ המשפטי לממשלה כי "יש ליתן מענה מהיר ואפקטיבי לתלונות של חיילים חרדים הנוגעות להתנכלות ופגיעה בהם בשל גיוסם לצה"ל או פגיעה בגורמים העוסקים בגיוס חרדים לצה"ל, לרבות תעדוף הטיפול בתיקים אלה ע"י המשטרה והפרקליטות".

לדברי מנדלבליט: "נוסף על כך, יש לקדם שימוש בכלים נוספים, פרט לאמצעים הפליליים הקיימים, תוך שילוב של צעדים מהתחום המנהלי, האכיפה הכלכלית, וכלים אזרחיים נוספים. כלים אלה יופנו גם נגד מחוללי התופעה, לרבות עסקים ומוסדות המעורבים באופן שיטתי בהפצת התוכן המשמיץ והמסית.

"לצורך זה, יוקם בקרוב צוות מיוחד אשר יהיה אחראי על התיאום בין הגורמים השונים הרלוונטיים לעניין, על מנת לשפר את האכיפה המשולבת בתחום באמצעות "שולחנות עגולים", ותוך שילוב כלל הגורמים הרלוונטיים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר