מעקב 'כיכר השבת'

הפקקים בכביש רמות: בשל עבודות בכביש

הפקקים האדירים מהם סובלים תושבי שכונת רמות בציר גולדה מאיר - כביש רמות נגרמים לדברי העירייה בשל העבודות שנערכות בציר זה כדי לשפר ולייעל אותו (חרדים)

נתנאל לייפר | כיכר השבת |
(צילום: אבי דנינו, מנהלת הר חוצבים)

הפקקים הקשים בכביש רמות, מעוררים שוב תלונות קשות בקרב תושבי שכונת רמות, אחת השכונות הגדולות ביותר בעיר שמידי בוקר נאלצים להמתין זמן רב בציר התנועה הפקוק כל כך. על פי העירייה הסיבה להחמרה במצב היא עבודות באזור כפי שדיווחנו עליהם כבר לפני כמה שבועות ב'כיכר השבת'. בהודעת העירייה נאמר כי עיריית ירושלים החלה בשבוע שעבר בעבודות באזור שבסיומן תשתפר משמעותית זרימת התנועה ותאפשר לאלפי העובדים בהר חוצבים הגעה מהירה ויציאה נוחה.

על פי העירייה במסגרת העבודות, התווסף נתיב פניה ימינה מקריית המדע לשדרות גולדה מאיר ובוצע הסדר חדש במסגרתו יבוטל מעגל התנועה וייווצר רחוב חד סטרי שיאפשר ניצול מלא של זמן הרמזור הירוק לפונים שמאלה להר חוצבים ויביא להקלה נוספת בעומסי התנועה בציר גולדה.

תבוטל הפניה שמאלה לבאים מרחוב הרטום ולבאים מרחוב רב שפע וכחלופה יבוצע מעגל תנועה נוסף ברחוב הרטום שיזרים באופן יעיל יותר את התנועה.

בנוסף, בכיוון היציאה מהצומת יבוצעו הסדרים מרומזרים לשני נתיבים לפניה שמאלה ושני נתיבים לפניה ימינה שיקלו על עומסי התנועה ביציאה מהר חוצבים בשעות אחר הצהריים.

כמו כן יבוצעו עבודות ברמזור הכניסה המערבי - תבוצע סלילת כביש חדש שיחבר את רחוב שלמה הלוי עם רחובות הר חוצבים קריית מדע והרטום, ובכך ייווצר כביש טבעת פנימית שיאפשר חלוקת העומס על פני 3 כניסות מרומזרות לאזור התעשייה.

מהעירייה נמסר כי "העבודות יתבצעו בחודשים הקרובים ובמהלכן יתכנו שיבושים ושינויים בהסדרי התנועה, והעירייה פועלת יחד עם משטרת ישראל על מנת לשמור על זרימת תנועה מרבית בזמן העבודות".

אתמול, תועד אמבולנס כשהוא תקוע בפקק בכביש רמות במשך דקות ארוכות שמסכנות את אלו הזקוקים לטיפול רפואי דחוף ונאלצים לעבור בציר התנועה היחיד שמקשר בין השכונה לשאר חלקי העיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות