כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חובת מחאה?

תגובת ´יתד נאמן´: מתקפה על ש"ס, וקריקטורה תואמת

אחרי שבוע של חילופי כותרות קרב, ואחרי שביטאון ש"ס ´יום ליום´ הגיב במתקפה חסרת תקדים כנגד גפני ויתד, הגיעה התגובה ה´יתדית´ בסוף השבוע, במגוון מאמרי השקפה קרביים, שלצידם - איך לא - קריקטורה ממחישת השקפה. יוצאים לשבוע נוסף של עימותים. צפו (חרדים)

יוסי וייס | כיכר השבת |

המאבק לא נמשך, ויש רושם שמישהו נהנה מזה.

אחרי שבוע של עימותים, מהלומות מצד גפני ויתד נאמן, תגובת נגד ממרגי, הרב מאיר מאזוז והרב אברהם יוסף, המשך ההתקפה מצד חינמון יתד של יום ג', ותגובה חריפה מאין כמותה ב'יום ליום' של סוף השבוע, לא מניחים ביתד את כפפות האגרוף, וממשיכים בעיתון יום ו', להלום בעמיתים הש"סים.

את העמוד הראשי בעיתון, פותחת כותרת ענק מאת "כתבנו לענייני תדהמה - יחיאל סבר, המכריזה כי "נמשכת המחאה הציבורית הנוקבת" וכי "נבלה נעשתה בישראל".

גם בפנים ממשיך יתד עם מספר רב של מאמרי מחאה והתקפה, גם בעמודי החדשות וגם במדור ההשקפה "מגוון" שבמוסף.

ואם כבר ש"ס, איך אפשר להעביר את המסר כראוי, מבלי לצרף אליה קריקטורה הולמת. הולמת - תרתי משמע.

אמנם הפעם לא מדובר באחותה של קרקטורת "המציל" הזכורה, אולם גם זו מיטיבה להעביר את המסר, כאשר ממחישה את הש"סניק הקופץ לכלוב "הדוב הציוני" - למרות שלטי ה"סכנה - אסור להתקרב, כאשר בתוך הכלוב - לרגלי הדוב, מוטלים עצמותיו של המפד"לניק, זה שרק דקות קודם לכן סיים הדוב לטרפו.

לאן זה הולך? בש"ס לא מתכוונים להתחנך מלבלרי יתד - למרות כל שלל השמועות והספולציות על הישיבה המתוכננת של מועצת החכמים בעניין. מאידך, ביתד נאמן שיצא זה מכבר ידי "חובת המחאה" - ובהידור גדול, לא נראה שמתכוונים לעצור.

עד מתי זה ימשך? כנראה עד שתימצא ליתד נאמן, פרשה השקפתית חדשה לעסוק בה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר