סערה בשכונה

הקרב מתחמם: חילוני חתך את ה´ערוב´ בקריית-יובל

הרוחות בשכונה הירושלמית שוב סוערות: צעיר תושב השכונה נעצר בשעות הלילה בסוף השבוע, לאחר שחתך את חוטי העירוב שהוצבו סביב קריית-יובל. הצעיר הוא פעיל שמאל ידוע שחתך את הערוב במהלך הפגנה סוערת. הבוקר הוא יובא בפני שופט. בוועד השכונה זועמים (חרדים)

אברהם הלוי | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)

אחרי הפוגה ממושכת בקרב החילוני-חרדי בשכונת קריית-יובל בירושלים, שוב מתלהטות הרוחות: צעיר תושב השכונה נעצר בשעות הלילה בסוף השבוע, לאחר שחתך את חוטי העירוב שהוצבו סביב קריית-יובל.

אילן אינגלס, סטודנט להנדסת חומרים בן 25, הוא פעיל שמאל ידוע בבירה. לפני שבוע נטל חלק בהפגנה סוערת בהר הרצל "נגד השתלטות החרדים על ירושלים".

מי שארגן את ההפגנה, כמו את יתר פעולות המחאה היה וועד השכונה המרכז את המאבק נגד הפריחה החרדית במקום, שהביאה להצבת חוטי ערוב סביב השכונה. בוועד השכונה חוששים כי הערוב הוא חלק מתהליך התחרדות מקיף שעובר על קריית-יובל. בעיניהם, אם יוסר הערוב יהיה זה ניצחון חילוני שימנע מחרדים רבים לעבור להתגורר במקום.

במהלך ההפגנה, כמו בהפגנות דומות בעבר, חתכו כמה מהמפגינים את החוטים המתוחים בין העמודים באזור. עסקנים חרדים הגישו למשטרת ירושלים תלונה על השחתת רכוש ונפתחה חקירה. אתמול זומן לחקירה במשטרת ירושלים אילן אינגלס החשוד בחיתוך חוטי הערוב.

אילן אינגלס סרב לשתף פעולה בחקירה ושמר על זכות השתיקה. הוא עשה את הלילה בבית המעצר במגרש הרוסים. הבוקר הוא יובא בפני שופט, והמשטרה תבקש לשחררו בתנאי ערבות והרחקה מקווי העירוב.

"המעצר הזה הוא לא פחות משערוריה, משטרת ישראל רומסת ברגל גסה כל זכות אזרח המוכרת לנו. מעצר של סטודנט, אדם נורמטיבי בן 25 , בגין כך שחתך כביכול שלושה חוטי עירבו שהוצבו ללא היתר, הינו בלתי נסבלת במדינה דמוקרטית", אמר היום עורך דינו של אילן אינגלס לעיתון "הארץ". נאור הוסיף ש"מתעוררות תמיהות קשות לגבי המניעים האמיתיים של המשטרה".

עשרות מתושבי קריית יובל קיימו אתמול הפגנה מול בית המעצר, כתמיכה באינגלס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר