"זה ביטול תורה"

הראשון לציון: "אין מצווה ללכת דווקא בל"ג בעומר למירון"

הראשון לציון הגר"י יוסף יוצא נגד התופעה בה אברכים ובחורי ישיבות מתאמצים לעלות בל"ג בעומר למירון ואומר כי זה ביטול תורה. "מי שלא לומד תורה ואין לו סדרי ישיבה - שיסע" (בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
הראשון לציון הגר"י יוסף (צילום: מרים אלסטר - פלאש 90)

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התייחס אמש (מוצ"ש) במהלך שיעורו השבועי למנהג שפשט לעלות לציון התנא רבי שמעון בר יוחאי שבמירון במהלך יום ל"ג בעומר ואמר כי יש בזה ביטול תורה ולכן יש להמשיך בסדרי הישיבות והכוללים כרגיל.

"אין לנו מצווה ללכת דווקא בל"ג בעומר למירון", פתח הגר"י יוסף, "ללכת להרוס את סדרי הישיבה והכולל. ישיבת 'פורת יוסף' לפני 40 שנה, לא היה דבר כזה, היה סדר הישיבה כרגיל".

הרב הראשי סיפר כי אביו, מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, ראה לראשונה את הר מירון רק בגיל 42, וזה בשל חלום של הגאון חכם יהושוע שראבני זצ"ל.

בהמשך דבריו אמר הגר"י יוסף: "יש כמה כוללים - הולכים, יש לך חברותא, מה אתה הולך? 'יש לו חלאקה', חלאקה? עשה הפסקת צהריים בשמעון הצדיק, בשמואל הנביא. למה ביטול תורה? מי שלא לומד תורה ואין לו סדרי ישיבה - שיסע. אבל מי שקובע עיתים לתורה, לבטל תורה בשביל זה? אם ישאלו את רשב"י, 'מה אתה מעדיף, שיבואו אליך כולם למירון, או לשבת ללמוד דף גמרא', מה יענה רשב"י? יש לכם ספק? תלמדו את הגמרא, התורה למעלה מהכל".

"יש בין הזמנים", הוסיף הראשון לציון, "זה לא הורס את אווירת הכולל והישיבה, שיסע לקברות צדיקים פעם בכמה שנים. אבל מירון זה נהיה כאילו זו חובת היום, זה בעיקר אצלנו הספרדים והחסידים, הליטאים קצת התקלקלו מאיתנו, אבל בשביל מה? בואו נחזיר עטרה ליושנה, כל הכוללים והישיבות ילמדו כרגיל!".

"עכשיו היה חופש, איך אפשר עוד פעם לעשות חופש?", תמה הרב הראשי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר