התמונה והסערה

תמונת בית המקדש והשגריר - הארגון התנצל: "מעשה זול"

סערה בעקבות הפרסום ב"כיכר השבת" של תמונת השגריר האמריקני בירושלים על רקע הדמייה של ירושלים ללא כיפת הסלע. הארגון שבו צולמה התמונה: "מעשה פוליטי זול. מתנצלים" (חרדים, בארץ)

ישראל כהן | כיכר השבת |
השגריר והתמונה שעוררה סערה (צילום: כיכר השבת)

הפרסום ב"כיכר השבת" של תמונת שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן לצד הדמייה של ירושלים ללא כיפת הסלע - גורם לסערה של ממש. פוליטיקאים מהשמאל גינו בחריפות את התמונה, והשגרירות האמריקנית דרשה מארגון "אחיה", שבאירוע שלו צולמה התמונה, לשגר התנצלות.

בשגרירות אמרו כי "השגריר פרידמן לא היה מודע לתמונה שהוצגה לפניו. הוא היה מאוכזב מאוד שמישהו ניצל את הביקור שלו בבני ברק כדי ליצור מחלוקת".

גורם רשמי בשגרירות האמריקנית אמר הערב (שלישי) כי "דרשנו התנצלות מצד הארגון על שאיפשר לאחד העובדים שלהם להציג את הדימוי השנוי במחלוקת לשגריר במהלך ביקורו. המדיניות האמריקנית ברורה לחלוטין - אנו תומכים בסטטוס קוו בנוגע לחראם אל-שריף / הר הבית".

בארגון פרסמו הודעת התנצלות לשגריר, וטענו כי התמונה הוצגה שלא על דעת ראשי הארגון: "איש צוות מטעם ארגון אחיה הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר". הם ציינו: "ברצוננו להודות לשגריר מר דוד פרידמן ואנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור. לצעירנו כל אירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון".

"אנחנו רוצים שוב להודות לשגריר על הזמן שלו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע" נמסר מהארגון.

(טוויטר)

התגובות ברשת לתמונה התחלקו בין תמיכה בפרידמן שהגיעה בעיקר מגולשים ימניים, וביקורת כלפיו מהשמאל. ח"כ אחמד טיבי צייץ בטוויטר: "המטורף הזה רוצה להביא שלום. טוב שלא מיקמת שם את השגרירות".

‏חגי סגל, עורך מקור ראשון, התייחס בסרקזם וכתב על פרידמן: "זאת ועוד, בהיותו שומר מצוות הוא גם מתפלל שלוש פעמים ביום ״ותחזינה עינינו בשובך לציון״ - ייחול דתי בוטה לבניית המקדש".

פרידמן לצד ההדמייה שעוררה סערה (צילום: כיכר השבת)

איתמר אייכנר, עיתונאי ידיעות אחרונות צייץ בטוויטר: "‏יופי דיוויד. להצטלם במהלך סיור בבני ברק ליד תמונה של הר הבית עם בית המקדש במקום כיפת הסלע ומסגד אל אקצה ועוד עם חיוך כזה רחב. זה בטח יוסיף לאמינות שלך ושל הנשיא טראמפ בעיני הפלסטינים והעולם הערבי".

על ציוצו של אייכנר, הגיב איש התקשורת הימני ינון מגל: ‏"ברשותך כמה דיוקים: ‏א. מסגד אל אקצא עדיין בתמונה. ‏ב. כיפת הסלע אינה מסגד היא רק מאין יהלום לשמור על המקום הקדוש. ‏ג. הבעיה היחידה בתמונה היא שהם שמו את המקדש הפוך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות