"סכנה קיומית"

התשובה לחוק הגיור: הנציגות החרדית תקדם את 'חוק מאגר היוחסין'

בעקבות המלצות הגיור של השר לשעבר משה ניסים, והחשש כי המדינה תכיר בגיורים רפורמיים - מה שעלול להביא להתבוללות, החרדים מקדמים את חוק 'מאגר היוחסין' (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
ארכיון (צילום: מרים אלסטר ויונתן זינדל - פלאש 90)

על רקע המלצות הגיור של השר לשעבר משה ניסים שהוגשו בתחילת השבוע, הודיע ח"כ ישראל אייכלר כי הנציגים החרדיים יבקשו מהממשלה לקדם את חוק הקמת מאגר היוחסין שהונח בשנה שעברה על שולחן הכנסת.

על פי הצעת החוק שהגיש אייכלר בשנה שעברה, הרבנות הראשית לישראל תקים מאגר יוחסין ובו רישום מפורט של כל מי שיהדותו התבררה כדת וכדין.

לדברי אייכלר: "לאור המלצות הגיור החדשות, נראה שהממשלה דוחקת אותנו לפינה שלא רצינו להיות בה, וניאלץ להעלות את החוק להצבעה.

"לכתחילה היה צריך להיות ברור שרק בית דין רבני המושתת על ההלכה היהודית יוכל לקבוע את העקרונות לגיור על ידי קבל עול תורה ומצוות ולהמשך שושלת עם ישראל. אבל אם זה לא ברור לכולם. ואם נולד מצב מכוער ומצער, של גופים שרלטנים, רודפי בצע, שכל מטרתם לעורר פרובוקציות ומדנים, להסית ולהדיח, ולחולל כמה שיותר הרס בעם ישראל, והם שולטים במשטר החילוני. לא נשארה לנו ברירה אחרת נקדם את הצעת החוק להקמת מאגר יוחסין על ידי הרבנות הראשית, ונבקש את הסכמת כל הסיעות הדתיות והמסורתיות שהמשכו של עם ישראל בטהרתו חשוב להם".

בדברי ההסבר לחוק נכתב: "סכנה קיומית מאיימת על קהילות יהודיות בארץ ובתפוצות. כדי למנוע הונאה בכשרות הגיור, על הרבנות הראשית לנהל מאגר יוחסין של כל יהודי שאינו מתנגד להירשם במאגר זה. היות והרבנות הראשית היא הסמכות הדתית היחידה המוכרת על ידי המדינה, מוטלת עליה האחריות ההיסטורית להגן על המשפחה היהודית מפני הטעיה זו הגורמת להתבוללות ולנישואי תערובת. על ידי המאגר שיוקם, יוכל כל יהודי לדעת עם מי הוא מתחתן.

ח"כ הרב אייכלר ציין: "צר לי מאוד שהממשלה שנשענת על מפלגות דתיות ומסורתיות גורמת לבלבול יהודי שכזה. אם הממשלה מעלה על דעתה רעיונות שכאלו שיגרמו להתבוללות, אנחנו מחויבים ללחום בכל דרך אפשרית ולשמור על טוהר היוחסין של עם ישראל"

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות