למי ולמה נתן הרבי מליובאוויטש צ'ק פתוח?

עם הקמת 'מעייני הישועה' על ידי ד"ר משה רוטשילד ז"ל הוא חולל שינוי תפיסתי במערכות הבריאות בישראל ובעולם מכוחו של הרבי מליובאוויטש זצ"ל ובקשתו הייחודית (טור אישי)

אלי זלמנוביץ' | כיכר השבת |
(צילום: באדיבות המצלם)

ד"ר משה רוטשילד ז"ל רופא יהודי חם שעלה משוויץ לישראל והתיישב בבני ברק. היה מכונה "הרופא של בני ברק". למרות היותו בעל משפחה רחבה עם 17 ילדים, הצליח לראות ולטפל לבדו בעשרות רבות של ילדים ומבוגרים מידי יום, שבת וחג.

כאשר היה צריך ללכת לבית החולה לא היה נרתע והולך מקצה העיר האחד ועד קצהו השני כאשר ילדיו מחזיקים בתיק עם הכלים והתרופות כאשר הוא נמנע מלטלטל חפצים בשבת.

ואז החליט לעשות מעשה ולהקים בית רפואה שישרת את תושבי העיר בבני ברק. הוא רכש אדמת טרשים שהייתה מיועדת עבור בריכה עירונית, על אף שידידיו ומכריו הזהירו אותו כי הוא שם כספו על קרן הצבי ואף מהנדס העיר שיגר לו מכתב אזהרה מפורש... הוא לא נרתע ואסף פרוטה לפרוטה בכל העולם להקמת בית הרפואה שאז נקרא בפי כל בית חולים.

המכתב מעיריית בני ברק

באחד ממסעיו הוא הגיע לרבי מליובאוויטש לפגישה בבית מדרשו בניו יורק וסיפר לו על חזונו. הרבי הניח בידו צ'ק חתום פתוח ואמר לו תרשום כל סכום שתחליט. ד"ר רוטשילד רשם אלף דולר. הרבי ביקש שיקראו לזה בית רפואה והד"ר הבטיח לעשות כן וגם קיים.

הצ'ק של הרבי

כיום ניתן לראות שלט מתנוסס לגובה רב בשם "בית רפואה". הוא גם מסביר בכל עת מצוא, כי אנו אמורים לטפל ולעשות את החולים בריאים ולכן קוראים לזה בית רפואה.

מהלך זה נכנס לתודעה וכיום בתי רפואה רבים בארץ ובעולם שינו את התפיסה שהינם מרכזים רפואיים ולא עוד בתי חולים.

וב"ה כיום יש קמפוס שלם שנקרא קרית מעיני הישועה ושם פועלים שני בתי רפואה גדולים אחד לגוף והשני לנפש.
ובקרוב ייפתח גם המבנה השלישי שיכלול את מכון הלב ומגדל אשפוז.

אלי זלמנוביץ, בית הרפואה מעייני הישועה בני ברק.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות