כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אין דיין

רבה של עמנואל על פסיקת בג"ץ: "הם שונאי חרדים"

הרב יצחק מאיר ברלב מצטרף לדבריו החריפים של מרן הגרי"ש אלישיב לאחר החלטת בג"ץ בעניין ההפרדה העדתית בבית-הספר "בית יעקב" בעיר. במהלך שיעור הלכה, החל לפתע לדבר על הנושא ואמר: "אסור לכבד את החלטת ופסקי בג"ץ". משתתפי השיעור הגיבו: "למה זה טוב?" (חדשות חרדים)

מנחם שוורץ | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)

ימים אחדים אחרי שמרן הגרי"ש אלישיב מחה על החלטת בג"ץ בעניין ההפרדה העדתית בבית-הספר "בית יעקב" בעמנואל, קורא גם רב העיר שלא להתיישר עם ההחלטה. "בג"ץ שונא חרדים", כך קבע הרב יצחק מאיר ברלב, במהלך שיעור הלכה שבועי שמסר.

לעשרות המתפללים שהתאספו בהיכל בית-הכנסת המרכזי בעיר, הסביר הרב יצחק מאיר ברלב כי "זהו דבר ידוע שהשופטים ובג"ץ שונאים חרדים והרב אלישיב צודק בכך שאסור לכבד את פסקי הבג"ץ, ובשל השנאה אין כלל צורך להתייחס לפסיקת השופטים".

ואיך הגיבו המשתתפים? לא כולם אהבו את התערבותו של רב העיר בנושא פוליטי רגיש כל-כך. אחד מהם אמר בשיחה לאתר ynet: "אני מסכים וכך גם משפטנים רבים, שאכן יש אפליה של חרדים בבתי המשפט, אך כאן מדובר במקרה של חרדים נגד חרדים, מה הקשר לעניין שלנו?! האם יש עניין של בג"ץ נגד חרדים אשכנזים ספציפית?"

לדבריו, "אין ספק שנעשה במקרה הזה עוול כי הסיפור במלואו לא הובא לידיעת הציבור, שכן הדרישה הייתה להוציא קבוצה קטנה של בנות מבית הספר, שאופייה הרוחני לא תאם את ערכי בית הספר, ולא את כל התלמידות הספרדיות. אך הרב בא ומדבר על בג"ץ מבלי הוא יודע ממש מה זה, ללא התחשבות במתפללים שבאו להתפלל ולשמוע שיעור, לא פוליטיקה. זה לא לעניין".

כזכור, בשבוע שעבר החריפו שופטי בג"ץ את התערבותם במתרחש בבית-הספר. הם קבעו נחרצות כי מרכז החינוך העצמאי, האחראי על הפעלת בית-הספר "בית יעקב" ביזה את בית-המשפט בכך שלא הורה לתלמידות האשכנזיות להגיע ללימודים ובכך "נתן יד לסיכול בפועל של ההוראה שניתנה להסיר כל סממן של תופעת האפליה אשר רווחה בבית הספר".

בעקבות פסיקת בית-המשפט, התבטא מרן הגרי"ש אלישיב בחריפות על ההחלטה. בפגישה עם סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש אמר: "זו גזירה נוראה וחורבן גדול מאוד. צריך לעשות על זה זעקה גדולה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר