בלעדי

המאבק מחריף: "עלילת הדם" ב-400 אלף עותקים

הבטיחו וקיימו: אנשי מאה שערים שהובילו את המאבק הציבורי לטובת שחרורה של האם שנחשדה בהרעבת בנה, שאושפז בבית החולים הדסה בירושלים, מסכמים היום שלב נוסף במאבק: חוברת תחת הכותרת "עלילת הדם" יוצאת ב-400 אלף עותקים. יואליש קרויס: "אם יהיה צורך נוציא גם ספר" החוברת המלאה להורדה.

מנחם כץ | כיכר השבת |
החוברת על רקע הפאשקוילים. (פלאש 90)
הבטיחו וקיימו: אנשי מאה שערים שהובילו את המאבק הציבורי לטובת שחרורה של האם שנחשדה בהרעבת בנה, שאושפז בבית החולים הדסה בירושלים, מסכמים היום שלב נוסףבמאבק.

לאחר שפרסמנו בשבוע שעבר מספר פקס לצורך משלוח סיפורים ותלונות כנגד בית החוליםהדסה, יוצאת היום לאור חוברת בת 16 עמודים, תחת הכותרת "עלילת הדם". לדברי המו"לים, יצאה לאור ב-400 אלף עותקים והופצה בכל רחבי הארץ.

ר' יואל קרויס, מהעסקנים הבולטים של ה'עדה החרדית', אומר בשיחהל'כיכר השבת': "זהו רק קצה הקרחון. כאשר פרסמנו את מספר הפקס, אנשים גיחכו וטענושלא יצא מזה כלום, אך בעצמי התקשיתי להאמין לנוכח גל החומר חסר התקדים שהחל לזרוםאלינו. לא האמנתי שאנשים ישקיעו מזמנם ויתיישבו לכתוב סיפורים כדי לשלוח בפקס, אךהנה, זה קרה".

קרויס מוסיף ומגלה כי החוברת מכילה רק סיפורים שנשלחו באמצעות הפקס: "ישעוד 300 אנשים שהשאירו הודעות טלפוניות ולא הספקנו לחזור אליהם", הוא אומר.

באם ראשי בית החולים לא ירדו מהעניין, הם ימשיכו באיסוף המידעוהחומר. "יש המון מקרים של רשלנות רפואית ושל התעללויות מצד בית החולים. מכך אנורוצים להסיק שגם בפרשה הנוכחית התנהלות בית החולים הייתה כושלת", פוסק קרויס ומוסיף: "בגלל קוצרהזמן הוצאנו את החוברת במתכונתה הנוכחית, אך באם המצב לא ישתנה בתוך שבועיים, נמשיךלהוציא לאור חומרים נוספים. יש לנו מספיק חומר כדי להוציא ספר עב כרס".

קרויס עצמו מגלה מעט מאוד ממה שהתרחש מאחורי הקלעים שקדמו להוצאת החוברת. "לפני שבוע התקיימהפגישה בין ראשי 'העדה החרדית' לבין הנהלת בית החולים, יחד עם הפרופ' מור יוסף. הנהלת בית החולים הסכימה להוריד את גובה הלהבות ולצאת בהודעת התנצלות. ביום חמישיהאחרון הם שבו להתקיף, לא ברור מדוע. יש להם את האפשרות להודות בטעות, אך איננומקבלים שמפאת כישלונם הם יזרקו את הרפש על האם המסורה".

מערכת 'כיכר השבת' תמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר