ישראל במלחמהישראל במלחמה
'המעוז החילוני' נכבש

כך חגגו ב'שערי חסד' את סיום הש"ס ההיסטורי

לאחר 90 שנה, 'שערי חסד' שוב סוגרת מעגל מרגש וסנטימנטלי. אמש, נערך מעמד סיום הש"ס מרגש ומיוחד בשכונה בראשות הגרב"מ אזרחי והגרי"מ לאו • תיעוד (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
(צילום: יעקב נחומי)

גדולי הרבנים הגיעו אמש (שני), להשתתף בחגיגות ההיסטוריות של סיום הש"ס בשכונה הירושלמית הוותיקה 'שערי חסד', באולם של הגימנסיה העברית בשכונת רחביה.

לפני 90 שנה אירחה שכונת שערי חסד, את 'סיום הש"ס' ממחזור לימוד הדף היומי השני, כאשר בית כנסת המרכזי בשכונת שערי חסד אירח את הסיום הגדול של בני ארץ ישראל אשר נערך במשך שבעה ימים רצופים, בעוד סיום הש"ס לבני חו"ל נערך בהיכל ישיבת 'חכמי לובלין' סיום ראשון לאחר פטירתו הפתאומית של מייסד הרעיון ומחוללו רבי מאיר שפירא זצוק"ל.

אתמול כאמור, נערך מעמד הסיום ההיסטורי של שכונת שערי חסד ורחביה בהיכל הגימנסיה, כאשר המעוז של האליטה החילונית הופך להתכנסות ענק לכבודה של תורה. השכונה, מהראשונות והבולטות בעיר, תמיד היא הייתה אבן מיוחדת בכתרה של ירושלים של מעלה.

במעמד השתתפו תושבי שכונת שערי חסד ורחביה, בראשות המרא דאתרא הגאון רבי יהושע מאיר רוזנטל אשר בירך את משתתפי הכנס ואף ערך את סיום הש"ס.

סיכום האירוע בוידאו

'הנגיד' ר' יחיאל לופיאנסקי מבית הכנסת 'מנחת חינוך' בשכונה, התחיל בהתרגשות את הדף הראשון של מסכת ברכות יחד עם ציבור המשתתפים.

הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי,חבר מועצת גדולי התורה, נשא משא חוצב להבות על אהבת התורה וקדושתה ועל היותה של השכונה בית היוצר לתורתה של ארץ ישראל היוצאת מציון, הוא חזר והדגיש את הצורך להעמיק בלימוד הדף היומי וכלשונו ל"שדרג את הדף היומי".

רבה של תל אביב-יפו, רבי ישראל מאיר לאו נשא נאום היסטורי ומרגש על רבי מאיר שפירא מייסד הדף היומי, לאחר מכן הפליג בדברים על מורו ורבו הגרש"ז אויערבך שהווה פאר שכונת שערי חסד ועל ימי הבראשית של ישיבת 'קול תורה' ששכנה באורח פלא דוקא בבניין זה בו הוא למד במשך 8 שנים.

עו"ד הרב אלקנה הולצר חבר הנהלת המינהל הקהילתי אשר יזם את עריכת המעמד ועשה להצלחתו, פתח בדברים במעמד ואמר כי שכונת שערי חסד מהווה דוגמא וסמל לקול התורה העולה מזה שנים בקהילות מגוונות הוא אף ציין כי שערי חסד מציינת מאה ועשר שנות תורה להיווסדה.

עוד כיבדו בנוכחותם הגאון רבי אברהם ברניקר ראש ישיבת נצח ישראל, הגאון רבי מאיר גולדויכט מראשי ישיבת יצחק אלחנן, ניו יורק, הגאון ר' מנחם מנדל פומרנץ ראש מתיבתא עוז והדר שנשא נאום נרגש לכבודה של תורה, הגאון ר' צבי וידר ראש ישיבת מעלות התורה, הגאון ר' יעקב רבינוביץ רב בית כנסת מנחת חינוך.

ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, ח"כ אורי מקלב, חכ"ל יצחק פינדרוס, חברי המועצה, אליעזר ראוכברגר ודודי בלומנשטוק.

לאחר שעות של שירה וזמרה לכבודה של תורה, ננעל המעמד בתחושת רוממות היסטורית על שירת התורה ורוממות לומדיה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר