ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקרב על אוסלו חוזר?

דרעי עקץ את שקד: "שיחקה אמא של שבת בגן"

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי תקף את ח"כ איילת שקד, שהצהירה בראיון ל'כיכר השבת' כי "לא שוכחים לש"ס את אוסלו" ואמר, בסיור בבקעת הירדן, כי באותה תקופה היא "שיחקה אמא של שבת בגן". בתגובה, שקד צייצה את תמונתה בגן (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
דרעי בבקעת הירדן - והתמונה של שקד (צילום: יעקב כהן, מתוך טוויטר)

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי תקף היום (שני) בחריפות את יו"ר 'הימין החדש', ח"כ איילת שקד, שהצהירה בראיון ל'כיכר השבת' כי "לא שוכחים לש"ס את אוסלו" ואמר כי באותה תקופה היא "שיחקה אמא של שבת בגן".

"לא אכנס להיסטוריה, כולם צעירים", אמר דרעי בתגובה לדבריה, "איילת שקד שאני מעריך אותה, בתקופת אוסלו שיחקה אמא של שבת בגן - אם היא היתה בגן שעשו קבלת שבת, אבל אני מציעה לה שתלמד את הנתונים, ותכנס לפרוטוקול ישיבת הממשלה ותראה שבהסכם אוסלו הייתי היחידי בממשלה שהתנגדתי להסכם ורק בהוראת הרב עובדיה יוסף נמנעתי, בהסכם אוסלו ב' כל ש"ס התנגדה".

איילת שקד על דרעי ואוסלו (אולפן כיכר)

בתגובה לעקיצה של דרעי, העלתה שקד לחשבון הטוויטר שלה את תמונתה בגן, וכתבה: "1980, אמא של שבת".

התגובה של שקד (צילומסך, מתוך טוויטר)

דרעי גם עקץ את 'דגל התורה' על הקמת מטה הספרדים ואמר כי ''מאז שדגל הקימו את המטות אנחנו עולים כל פעם המנדט, אז שיהיה להם בהצלחה".

את הדברים אמר דרעי במהלך סיור שקיים עם חברי הכנסת של הסיעה בבקעת הירדן, יחד עם מועצת יש"ע וראשי הישובים, מזכ"ל אמנה זאב זמביש חבר, ראש מועצה אזורית הר חברון יוחאי דמרי, ראש מועצה מקומית עמנואל אליהו גפני, ראש מנהלת חברון הרב הלל הורוביץ ומנכ"ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני.

במהלך הסיור אמר דרעי כי "באנו לכאן להודיע גם לגויים, לכל העולם. אנחנו נמצאים בארץ אבותינו, זה שלנו, את שלנו אנחנו מיישבים. בע''ה אנחנו שולחים מכאן לראש הממשלה שנמצא בשליחות היסטורית ביחד עם נשא ארה''ב, שהוא ידיד אמת שלנו. ואנחנו מקווים בע''ה שנוכל לבשר מחר לכולם שזה השטח שלנו".

דרעי מתקבל על ידי הילדים (צילום: יעקב כהן)

''אני פונה מכאן לרב אלוף בני גנץ וחבריו רבי האלופים", המשיך דרעי, "אתם יודעים את החשיבות הביטחונית של המקום הזה. מסרתם את חייכם למקום הזה, החיילים שלכם מתו בעבור המקום הזה, נצלו את ההזדמנות, תתעלמו מהשיקולים הפוליטיים ותתנו גב לראה''מ ולטראמפ".

דרעי תקף את גוש הימין ואמר: "תפסת מרובה לא תפסת. תאמינו לי רואה''מ עושה את זה בצורה הטובה ביותר. תתאפקו. שלא נפספס את ההזדמנות הזו בשביל עוד כותרת. אין אחד כמו נתניהו שרוצה לעשות טוב לעם ישראל, צריך גם לדעת מתי לשתוק. אני מאוד סומך על ראש הממשלה, אני לא יודע את הפרטים ולהבדיל מאחרים כשאני לא יודע את הפרטים אני לא מדבר".

דרעי הוסיף כי ''אנחנו גדלנו והתחנכנו על תורת עם ישראל, כל המורשת שלנו זה במקומות הללו. זמביש וחבריי יודעים כאן שעוד לפני 30 שנה לא קם ישוב שלא הייתה לנו בש''ס יד בנושא. כיום, ידידתנו ארה''ב נותנת לנו הזדמנות היסטורית ואסור לנו להחמיץ אותה".

''כשר הפנים אני רוצה לומר לכם", גילה דרעי, "התחלנו להערך לסיפוח. אנחנו מכינים את כל עבודת המטה".

(צילום: יעקב כהן)

"בע''ה אנחנו מתחייבים בזאת לעמוד לצידו של ראש הממשלה ולתמוך בכל יוזמה שלו בע''ה בממשלה ובכנסת ולעשות הכל כדי שבע''ה ארץ ישראל ששייכת לעם ישראל עם תורת ישראל בע''ה החוט המשולש לא במהרה ינתק", חתם דרעי את דבריו.

מנכ''ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני אמר: "בקעת הירדן ויהודה ושומרון הם חגורת הביטחון של מדינת ישראל, אבל גם החיבור של עם ישראל אל המורשת וההיסטוריה שלנו. אני מודה לשר דרעי ולחברי סיעת ש"ס על תמיכתם בהצלת הריבונות בחבלי מולדת ועל כך שהם מחזקים את הביטחון ישראל ואת המסורת של העם היהודי".

דרעי מגיע לסיור (צילום: יעקב כהן)
(צילום: יעקב כהן)
(צילום: יעקב כהן)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר