באמצע שידור חי

המשטרה פרצה עם סולמות לתפילה המוזיקלית של 'כיכר'

שוטרים פרצו הבוקר אל בית פרטי בבני ברק - עם סולמות מהגג, במהלך תפילת הלל מוזיקלית שערכו האחים הזמרים יואלי ורולי דיקמן והועברה בשידור חי באתר 'כיכר השבת' • צפו ברגעי הפריצה (בארץ)

איציק אוחנה | כיכר השבת |

‏ביזיון של המשטרה: שוטרים ופקחים פרצו הבוקר (שלישי) לבית פרטי בעיר התורה והחסידות במהלך תפילת הלל מוזיקלית, שהועברה בשידור חי לאלפי צופים באתר 'כיכר השבת', בניצוחם של האחים הזמרים יואלי ורולי דיקמן.

השוטרים ניסו להיכנס לבית דרך דלת הכניסה, אך זו היתה נעולה. בעקבות כך, השתלשל אחד השוטרים דרך הגג למרפסת הדירה עם סולם, נכנס לבית, ופתח את הדלת לחבריו השוטרים - שעצרו את קיום התפילה בברוטליות תוך שהם מנתקים את הרמקולים בטענה שזה מפריע לשכנים וכמעט הורסים את הציוד היקר.

יצויין כי תפילת החג המוזיקלית של האחים דיקמן יחד עם כוכב הרשת החרדי שוקי סלומון, נערכה עם שלושה אנשים בלבד בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כאשר המניין משתתף במרפסות מהבתים הסמוכים, זאת בזמן שבציבור הכללי שאינו שומר תורה ומצוות אנו רואים בימים האחרונים שלא נשמעים להנחיות ויוצאים לבלות, דווקא הציבור החרדי שומר על ההנחיות ואינו מתקהל.

לאחר דין ודברים במשך כחצי שעה ובסיוע גורמים בעירייה, השוטרים עזבו את המקום והתפילה נמשכה כרגיל.

ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין אמר בתגובה כי "הפריצה הזאת מקוממת ולא מקובלת. התפילה הזו התקיימה על פי כל הכללים וההוראות ובסיכום מוקדם שלי עם קציני המשטרה. לא היתה כל התקהלות במקום ושום דבר אחר שהצריך פריצה ראוותנית שכזו.

"למרות שלאחר התערבותי התפילה חזרה להתקיים, אדרוש בדיקה ובירור מול הפיקוד המשטרתי, על מנת לוודא שמקרים מצערים כאלו לא יחזרו על עצמם"

ח"כ אורי מקלב הגיב לפריצת השוטרים ואמר כי "מקומם ומרתיח, להקת צלמים ואנשי תקשורת אורבים שעות רבות בבני ברק בחסות המשטרה לתמונה מעוותת או סרטון מסיט, אך להפריע בתפילה בציבור בימים האלה מותר.

"המקרים החוזרים ונשנים של התנהלות המשטרה ההתנכלות לציבור והתחושה שהכל מותר כנגד הציבור החרדי מעמיקים את חוסר האימון הניכור ואי היכולות לשיתוף פעולה, השוטרים בפעולתם נותנים לגיטימציה ומעצימים את הסטיגמות כנגד הציבור החרדי, - אנו נדרוש בירור ומיצוי הדין ברמה הפיקודית כנגד השוטרים".

ח"כ מיכאל מלכיאלי הגיב ואמר כי "מצער מאוד לראות מראות שכאלו - פריצה לבית עם כוחות גדולים, כאילו מינימום מדובר בפשיטה על מעבדה ליצור סמים. מדובר בשלושה אנשים שפעלו על פי הוראות משרד הבריאות וכל מטרתם הייתה לעשות תפילה שמחה".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב גם הוא לעצירת התפילה ואמר כי "קיבלתי עשרות פניות בנוגע לאירוע בו הופסק שידור תפילה מבית בבני ברק. ביקשתי מהמשטרה לבדוק את המקרה והיא תפרסם בקרוב את מסקנותיה.

"אני רק מבקש שוב מהציבור לזכור, ששוטרי ישראל מתמודדים בימים אלה עם עומס אדיר ואלפי אירועים ומבצעים אכיפה למען הבריאות שלנו ומסכנים את בריאותם למען האזרחים. לפני ששופטים אותם לרעה על בסיס סרטון, כדאי תמיד לחכות עד לבירור כל הפרטים. כמובן ייתכן ויש גם טעויות או אפילו התנהגות לא ראויה. אני תמיד אעשה כל שביכולתי כדי שהיא תטופל. אנו בימים בהם ראוי להרבות באהבת חינם ולספור עד עשר לפני שמדברים סרה במי שפועלים למען כולנו".

סגן ראש עיריית בני ברק, עו"ד גדליהו בן שמעון, הגיב ואמר כי זו "תוצאה ישירה של ההסתה כלפי המגזר החרדי, בעקבות משבר הקורונה. מדובר בפגיעה קשה ולא מידתית ברגשות הדת ובחופש הדת בישראל. אחרי שבועיים הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש ולהקל לאלתר על האוכלוסייה לפני שהמצב ידרדר. הגיע הזמן לעצור את רמיסת זכויות האדם הבסיסיות של תושבי העיר".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווחים חוזרים ונשנים שהתקבלו במוקד 100 של המשטרה מתושבי המקום אודות רעש חזק מאוד באמצעות רמקולים שהוצבו במרפסת דירה בעיר בני ברק. עם הגעת השוטרים והתרשמותם כי אמנם מדובר ברעש חזק וחריג בניגוד לחוק, פנו למחזיק המקום בכדי שינמיך את עוצמת המוזיקה וכך עשה תחילה.

"לאחר עזיבת השוטרים את המקום, התקבלו פניות נוספות מאזרחים שדיווחו כי המוזיקה הוגברה שוב כפי שהיה קודם לכן. השוטרים שבו למקום ודפקו על הדלת במטרה להפסיק את ביצוע העבירה, אולם אלו שהיו בדירה והקימו את הרעש, לא פתחו את הדלת והתעלמו, ולכן נאלצו השוטרים להיכנס לדירה דרך המרפסת.

"למרות האמור, הסתפקו השוטרים באזהרה נוספת תוך ניתוק מערכת ההגברה ללא מתן דו"חות. נדגיש כי פעילות אכיפה זו אינה קשורה לתקנות לשעת חירום או למניעת התפשטות נגיף הקורונה כלל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות