כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
באולפן כיכר

צפו בדמותו הייחודית של הרב הבר זצ"ל בראיון

לפני כשנה וחצי הגיע הרב ישעיהו הבר זצ"ל לאולפן כיכר לראיון מיוחד לאחר שתיק החקירה נגדו נסגר ללא כל ראיות. צפו בדמותו הייחודית של האיש שהציל מאות חולים (חרדים)

נתנאל לייפר | כיכר השבת |
(צילום: כיכר השבת)

הרב ישעיהו הבר זצ"ל, מייסד ויו"ר עמותת 'מתנת חיים', ערך לפני כשנה וחצי ראיון מיוחד ב'כיכר השבת', בו סיפר על השנה בה ריחפה מעל ראשו עננה כבדה, בשל החשדות שהופנו כלפיו עד לקבלת הבשורה כי התיק נגדו נסגר. צפו בראיון כדי לראות את דמותו הייחודית של הרב שנפטר למרבה הצער מנגיף הקורונה כשהוא בן 55 בלבד.

"בהתחלה זה היה הלם", הוא סיפר, "אני לא במגזר שמכיר מה זה עבריינות, זה היה המפגש הראשון שלי עם המשטרה. אבל ההלם אחרי כמה דקות התחלף לתחושה של קרבת אלוקים, שלא חוויתי מעולם".

הרב הבר זצ"ל, שסייע למאות מושתלי כליה לקבל תרומת כליה ללא עלות כלל, רמז בראיון מי לדעתו עמד מאחורי ההאשמות השווא נגדו. "זה ניסיון מאד קשה, זו תחושת בגידה", הוא אומר, "לא הבנתי מה קורה. יצאתי לתפילת שחרית וחיכו לי 9 שוטרים על המדרכה וליוו אותי אחר כבוד לביתי שם נערך חיפוש".

"היה ברור לי מההתחלה שאזוכה ושהסיפור יסתיים בלא כלום, ורק השאלה הייתה כמה זמן זה ייקח", הוא סיפר על ימי המעצר בביתו של הרב הראשי הגאון הרב דוד לאו שפרש עליו את חסותו ואף הגיע אמש ללווייתו המצומצמת.

הרב הבר סיפר על התרומות הבלתי נתפסות של הכליות, דבר שאין לו אח ורע בעולם. "אנחנו כחרדים חיים באטמוספירה של חסד וההענקה, אבל הם לא מאמינים שיכול להיות כזה דבר שמישהו תורם כזה דבר ללא עלות".

לאחר הבשורה שקיבל לקראת סוף השנה על סגירת התיק, הוא סיפר כי במהלך השנה, "תורמי הכלייה נתנו אמון מלא, פשוט באו בהמוניהם, והשמחה הגדולה שלי היא שזכינו לסיים את שנת תשע"ח עם עלייה בכמות ההשתלות השנתית, קרוב ל-130 בני אדם נתנו כלייה בהתנדבות - השנה".

הרב הבר זצ"ל הראה את ליבו הייחודי כשהשיב לשאלה האם הוא כועס על מה שעבר, "אם אני כועס? אני מודה לה' על המון דברים, למדתי כמה תמיכה מדהימה יש לי בציבור. עוד במעצר בית זכיתי לביקורו המרטיט של הגר"ח קנייבסקי, קיבלתי גם עצום של תמיכה מהקהילה הרפואית של עשרות רבות מגדולי הרופאים בארץ".

צפו בראיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר