מקרה מזעזע • פרסום ראשון

עצור חרדי שסירב להיכנס ל'תא' עם טלוויזיה - נאזק למיטתו

בהקלטה שהגיעה ל'כיכר השבת' נשמע קיצוני מבית שמש - העצור בחשד שירק על שוטרת - מתאר רגעים קשים שעברו עליו ב'מעשיהו', אחרי שאמר לסוהר שיתאבד כשיוכנס לתא עם טלוויזיה (חרדים)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ב' בסיון תש"פ | 25.05.20
אילוסטרציה (צילום: Hassan Jedi/Flash90)

חרדי קיצוני, שעצור מזה כחודשיים בחשד שירק על שוטרת, טוען שנכבל אתמול (ראשון) למיטה בכלא, אחרי שדרש שלא יכניסו אותו לתא שמותקנת בו טלוויזיה.

מדובר בתושב בית שמש בשם בנימין פרידמן, נשוי ואב לילדים, שכבר שבועות ארוכים נמצא בנתק מוחלט ממשפחתו, מאז נעצר בחג הפסח בחשד לתקיפת שוטרת.

לטענת המשטרה, תקיפת השוטרת וההפרעה למילוי תפקידה, אירעה כאשר ירק עליה במהלך מהומות הקיצונים בעיר נגד הסגר שהוטל במקום בעקבות התפרצות הקורונה.

פרידמן, בן הארבעים, הכחיש בחקירתו ובדיוני הארכת המעצר שהתקיימו לו, כי ירק או תקף שוטרים בצורה כלשהי, ומצהיר בכל הזדמנות כי מדובר בעלילה גמורה.

ביום חמישי האחרון הועבר החשדו למעצר בכלא מעשיהו, ובהקלטה שהגיע ל'כיכר השבת' הוא נשמע מתאר את ההתרחשות המזעזעת הבאה: "ביקשתי שיפנו אותי למקום בלי טלוויזיה, לאגף התורני, ואמרו לי 'זה לא מיועד לעצורים'. אמרתי לסוהר שאני לא נכנס לתא עם טלוויזיה, והוא ענה שאין כזה דבר. הביאו את מפקד האגף, וגם הוא לא הסכים".

"אמרתי להם", ממשיך הקיצוני, "שאם יכניסו אותי לכזה מקום, אתאבד. אמרתי את זה בשפה שלהם, רק כדי שיבינו שבשום אופן לא אכנס עם טלוויזיה. כששמעו את המילה הזאת, אמרו שיכניסו אותי ל'מכלול', לאגף של ענישה".

לדברי פרידמן, "במיטה יש טבעות, ובאמצעותן אוזקים את האדם בידיים וברגליים, וככה השכיבו אותי ועשו לי. גם לא הסכימו שאכניס סידור או שום דבר, נס שהספקתי להתפלל מנחה לפני כן".

"בשלב מסוים הכיפה נפלה לי, ובקושי הצלחתי להרים אותה, במאמץ, עם השיניים. ככה זה נמשך לפחות ארבע שעות, ואז, כשהורידו אותי, קשרתי את הכיפה עם החוט מהמסכה של הקורונה".

מהשב"ס נמסר ל'כיכר השבת' בתגובה: "שירות בתי הסוהר פועל על פי נהלים ופקודות, ומחויב למשמורת חוקית ונאותה ולשמירה על חיי הכלואים הנמצאים בחזקתו. האסיר התבטא בפני הסוהרים שהוא מתכוון לפגוע בעצמו. הוא אף חזר על איומיו פעם אחר פעם, גם לאחר שהופעל כנגדו אמצעי ריסון שמנע ממנו לפגוע בעצמו".

"יש להדגיש שאנו מתייחסים בכובד ראש לאיומים מסוג זה, ואנו נוקטים בפעולה מיידית להפסקת האיום לפגיעה עצמית, בהתאם לפקודות", מוסיפי בשירות בתי הסוהר.

האזינו לדברי העצור

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר