אחרי הסערה

סוף טוב: מנכ"ל מכבי נפגש עם הגר"י סילמן

"לא הייתה בכוונתי לפגוע בתושבי בני ברק", הבהיר רן סער, שהגיע היום לביתו של הרב סילמן עם ראש עיריית בני ברק. המנכ"ל הסביר את אמירתו: "אני חש כאוב ומתנצל" (חרדים)

(צילום: באדיבות המצלם)

על רקע היערכותה של עיריית בני ברק לגל שני של חולי קורונה שלחששם והערכתם של המומחים עלול להתרחש ל"ע בחודשים הקרובים או לקראת החורף, התכנסו במעונו של הגר"י סילמן ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין וצוותו, יחד עם מנכ"ל מכבי רן סער, חברי הנהלת מכבי שמחה שטיצברג וחיים פרוינד, וראש מחוז המרכז של מכבי דבורה חסיד.

במהלך הפגישה במעונו של הגר"י סילמן נדונו בכובד ראש דרכי הפעולה וההסברה לתושבים, תוך שמירה קפדנית של הנחיות הבריאות ושירותי הבריאות המתקדמים והזמינים ביותר, על מנת לפעול בדרך היעילה ביותר בעת גל שני של קורונה בתקופה הרגישה של החורף. בעניין זה ציין מנכ"ל מכבי, מר רן סער, כי "בכל חורף ישנם אלפי חולי שפעת שהם בעלי תסמינים דומים לאלו של הקורונה, ולכן חשוב להגביר באופן משמעותי את קצב בדיקות הקורונה".

במהלך המפגש דחה מנכ"ל מכבי מכל וכל את ההכללות הרבות שהושמעו נגד תושבי העיר, וציין לשבח את היענותם המופלאה של תושבי העיר לקריאתם של משרד הבריאות, רופאי מכבי ורבני העיר להקפיד על כל כללי הזהירות בתקופת הקורונה.

סער התייחס לאמירות שנאמרו על ידו בוועדת הכנסת במהלך שיא הגל הראשון של הקורונה ואמר כי "לא היה בכוונתו לפגוע בתושבי בני ברק. סערת התקופה והחשש האמיתי לתושבי בני ברק גרמו לי לזעוק זעקה גדולה למען תושבי העיר שמאוחר יותר, בתוספת של אמירות שניתנה להם פרשנות שונה, הפכה לכלי ניגוח נגד המגזר ועל כך אני חש כאוב ומתנצל".

"בתקופת פעילות חמ"ל העירייה עם האלוף במילואים רוני נומה עשתה מכבי רבות כדי לייעל את מערך בדיקות הקורונה בבני ברק, כשהיא מקימה גם אוהלי בדיקה ייעודים לאפשר לתושבים לבצע בדיקות סמוך לבית ומבלי שיצטרכו להיטלטל בדרכים. בזכות השבחים והבעת האמון של ראש העיר והצוותים המקצועיים נבחרנו גם להוביל את הבדיקות הסרולוגיות הראשונות בארץ, כאן בבני ברק".

ראש מחוז המרכז במכבי שירותי בריאות, דבורה חסיד, סיפרה על שירותי הבריאות הרבים והייחודיים שהפעילה מכבי בעיר בתקופת הקורונה, גם בתקופת השיא בערב חג והפסח וגם כיום. "בימים האחרונים אנחנו מבצעים מאות רבות של בדיקות קורונה מידי יום, כמעט ללא הפסקה, כדי שלא ייאלצו כאן לסגור חלילה בתי ספר. צוותי מכבי הגבירו את הבדיקות וגם זירזנו את מערך מתן התשובות, כדי להקל ככל שניתן על תושבי העיר", הסבירה.

ראש העיר בני ברק, אברהם רובינשטיין, הודה למנכ"ל ולצוות מכבי על המאמצים העילאיים שעושה הקופה על מנת להקל על תושבי העיר בתקופת הקורונה וציין כי "תושבי בני ברק זכאים לשירות הרפואי הטוב ביותר, בדיוק כמו כל עיר אחרת בישראל – ומכבי מוכיחה זאת היטב בשגרה ובחירום".

בתום הפגישה סיכמו הנוכחים להמשיך בשיתוף הפעולה היוצא דופן בין העירייה למכבי, למען תושבי בני ברק.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר