כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ראיון מיוחד

פרוש: "ללום קיצוני, קשה מאוד להגיע איתו להסכם"

סגן שר החינוך התייחס להסכמה המתגבשת בין הצדדים בפרשת "בית יעקב" בעמנואל, ולמי שחולל את המאבק - הרב יואב ללום: "עד כמה שאני רואה את הקיצוניות שלו, איך שהוא התנהל בבג"ץ עמנואל, אני מבין שרחוק אי אפשר להגיע איתו". וגם: כל הפרטים על ההסכם (חרדים)

מנחם שוורץ | כיכר השבת |
(צילום: פלאש 90)

סגן שר החינוך, מאיר פרוש, היה ממובילי המאבק בהחלטת בג"ץ בעניין ההפרדה העדתית בעמנואל. "בית-המשפט הבין סוף-סוף שזה לא עניין עדתי, אלא דתי", מסביר היום פרוש, שעות אחדות לאחר שהחלו להופיע ניצים ראשונים של פשרה.

מאיר פרוש התראיין למהדורה המרכזית של רדיו "קול חי", בהגשת מרדכי לביא.

על ההסכם המתגבש, אמר פרוש: "עכשיו רק צריכים לראות איך מתרגמים את זה הלכה למעשה ועם רצון טוב נגיע לדעתי בסוף להישג הזה - שנוכל ללמוד כל אחד לפי השקפת עולמו".

מאיר פרוש ציין כי על פי ההסדר המתגבש, ישובו כל התלמידות לבית הספר בית יעקב במתכונת הקודמת, בה שהו יחד באותו המבנה אך במגמות נפרדות. עם זאת, "בית המשפט רוצה לדעת שכל בת ובת תיבדק אם היא עומדת בתקנון, לא שיהיו פרוטקציונרים ולא פרוטקציונרים, אשכנזים, ספרדים...".

כשנשאל על הרב יואב ללום, שחולל את המהומה כולה, השיב: "עד כמה שאני רואה את הקיצוניות שלו, איך שהוא התנהל בבג"ץ עמנואל, אני מבין שרחוק אי אפשר להגיע איתו. לא ישבתי איתו אבל אני רואה בהתנהלות שלו שקשה מאוד להגיע איתו לסיכומים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר