מגיפה כלכלית

יועצו של נתניהו: מכירים את מצוקת החרדים

פרופסור אבי שמחון, ראש המועצה הלאומית לכלכלה ויועצו הבכיר של רה"מ נתניהו, התייחס באולפן 'כיכר השבת' למצוקה הכלכלית במגזר ולתקציב הכוללים. "היתה בעיה", אמר. "נגמר התקציב" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
מפיק: איציק אוחנה (ניהול אולפן: יוחנן בלייך)

האברכים לא קיבלו את כל הקצבה שהם קיבלו בשנים הקודמות, כי התקציב נגמר", כך התבטא פרופסור אבי שמחון, ראש המועצה הלאומית לכלכלה ויועצו הבכיר של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

לדבריו: "מנסים לתפור תוכניות שיתאימו לכלל אזרחי ישראל. המגזר החרדי הוא מגזר גדול וחשוב, אנחנו מכירים את המצוקה שהמגזר החרדי מצוי בה. כמובן שיש התייחסות עמוקה של רה"מ".

תביא דוגמא של פתרון, עזרה למצוקה הכלכלית במגזר

"אתן דוגמה אחת. בגלל שהייתה הבנה שיש לנו בעיה גדולה, לוקח זמן עד שהכסף עובד, במיוחד במגזר החרדי יש מצוקה מאוד גדולה,. ראש הממשלה החליט שכל ילד, עד שלושה ילדים במשפחה, יקבל חמש מאות שקל. עברו מאז שלושה חודשים ואכן מצוקה גדולה, בשלושה חודשים האלו היו עוד דברים".

פרופסור שמחון התייחס לקיצוץ בתקציב הישיבות והכוללים ואמר: "גם הנושא של בחורי הישיבה, הייתה בעיה, נגמר התקציב. נמצא פתרון. להגיד שכל הפתרונות מביאות אותנו לאיפה שהיינו קודם? לא. לא בהקשר של אף אוכלוסיה.

"האברכים לא קיבלו את כל הקצבה שהם קיבלו בשנים הקודמות, כי התקציב נגמר. נעשו מאמצים להעביר כסף מסוף השנה אחורה, כדי שהקיצוץ בכוללים יהיה נמוך יותר. גם הם, לא נשארו בלי קבצה בכלל, היא ירדה אבל הם לא נשארו בלי קצבה בכלל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר