"בחסדי שמיים"

הצצה: כך התמודדו הבני ברקים עם הקורונה

סרט תיעודי חדש, "בחסדי שמיים" שישודר הערב (רביעי) בערוץ קשת 12 יעניק מבט ראשוני ואישי לחיי תושבי בני ברק בזמן הגל ראשון של משבר הקורונה והמאבק למיגורו • צפו בהצצה לסרט (חדשות)

סרט תיעודי חדש, "בחסדי שמיים" שישודר הערב (רביעי) בערוץ קשת 12 יעניק מבט ראשוני ואישי לחיי תושבי בני ברק בזמן הגל ראשון של משבר הקורונה.

"בחסדי שמיים" הוא סרטם התיעודי של יריב מוזר ורונן מנליס , על החיים בבני ברק בזמן התפרצות נגיף הקורונה בעיר והמאבק העיקש למיגורו.

"בחסדי שמיים" מעניק הצצה חסרת תקדים למורכבות חיי הציבור בבני ברק בעת הסגר בעיר, באמצעות ראיונות של התושבים, ראש העיר, רבנים מובילי דעה ואנשי צבא, לצד תיעוד של מראות שמעולם לא נראו לפני כן:

בתי כנסת נטושים, בתי מדרש וישיבות דוממים ומקוואות וכוללים מושבתים, בעקבות ההוראה להתבודד בבתים גם במחיר ויתור על תפילות קבוצתיות, כשברקע ליל סדר פסח אך אחוזי התחלואה הגבוהים גוררים טיפול ופינוי חולים בקהילה, התאבלות על קורבנות המגיפה ובהמשך גם טיפול במשבר, שהתאפשר בזכות שיתוף הפעולה בין הצבא לבין מנהיגי הקהילה החרדית.

בסרט מובאים דבריהם של גדולי הרבנים, בראשם מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, וכן שיחות עם ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין, רבה של העיר הגאון הרב חיים יצחק לנדא, הראב"ד הגאון רבי יהודה סילמן, חבר 'המועצת' הגאון רבי יצחק זילברשטיין, הרבנית לאה קולדצקי, הגאון רבי שריאל רוזנברג, הגאון רבי מרדכי גרוס, הגאון רבי משה דרעי, הרב אמנון יצחק ואלוף במיל' רוני נומה. הסרט נעשה שיתוף עם המכון החרדי למחקרי מדיניות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר