מעטפת כוללת

עשרות מיליוני שקלים הוקצו לפתיחת שנה"ל במוסדות החרדים

במשרד החינוך גובשה מעטפת כוללת שתאפשר את פתיחת שנה"ל במוסדות המוכש"ר והפטור, כחלק ממנה הוקצו עשרות מיליוני שקלים לרכישת פלאפונים כשרים ללמידה מרחוק (ארץ)

סגן השר מאיר פרוש (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)


במסגרת ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים תשפ"א במוסדות המוכש"ר והפטור, בתקופת התחלואה של נגיף ה'קורונה', גיבש הצוות המקצועי שהוקם לשם כך מעטפת כוללת שתאפשר פתיחה של המוסדות וזאת, אודות פעילותו של סגן שר החינוך מאיר פרוש ובהנחייתו של שר החינוך יואב גלנט.

כזכור, בפגישה של סגן השר עם מנכ"ל המשרד עמית אדרי, סוכם בהנחיית השר על הקמת צוות מקצועי שיעסוק בפתיחת שנה"ל הקרובה במוסדות החינוך החרדים ומציאת פתרונות למורכבויות ולאתגרים המאפיינים דווקא מוסדות אלה.

כחלק מהמעטפת, משרד החינוך פרסם 'קול קורא' למנהלי המוסדות המוכש"ר והפטור להצטיידות לקראת פתיחת שנת הלימודים במכשירים סלולארים כשרים ל'למידה מרחוק'.

מדובר בסכום הנאמד בעשרות מיליוני שקלים ייעודים שהוקצו עבור רכישת עשרות אלפי מכשירי פלאפון כשרים, כך שגם במשפחות מבורכות בילדים ניתן יהיה ללמוד ללא בעיה של מחסור במכשירים. בימים אלה נבחנת האפשרות של רכישה מרוכזת של עשרות אלפי המכשירים והודעה על כך תצא בקרוב.

במקביל, פרסם משרד החינוך על הקצאת תקציב עבור מוסדות המוכש"ר והפטור להצטיידות של מוצרי היגיינה והתמגנות מפני התפשטות נגיף הקורונה. התקציב שיועבר מחולק לתקציב חד פעמי לציוד מיגון קבוע, תקציב חודשי עבור חידוש ציוד המיגון ותקציב חודשי נוסף שיינתן לתגבור שירותי הניקיון וההיגיינה בכל הנוגע לכוח האדם וחומרי הניקוי. התקצוב יועבר ישירות למנהלי המוסדות.

כמו כן, משרד החינוך יקצה שעות הוראה למוסדות המוכש"ר והפטור עבור מורי עזר לאורך שנת הלימודים לצד תקציב נוסף להעשרה והצטיידות. המטרה היא לעזור להמשיך את הלימודים בין כותלי המוסדות בצורה איכותית ואפקטיבית, במתכונת של קבוצות ופיצול הכיתות הנדרשת בעקבות נגיף הקורונה תוך מענה והתייחסות למגבלות הקיימות במוסדות החינוך החרדים.

איגוד מנהלי הישיבות והת"תים הוציא מכתב ברכה לסגן השר בו הביע את הוקרתו על השגת תקציבים אלו למען מוסדות החינוך, כולל מוסדות הפטור ותרבותי יחודי, דבר אשר לא היה בעבר.

כזכור, בגל הראשון של התפרצות נגיף הקורונה, כאשר הוחל בגיבוש הרעיון של רכישת הפלאפונים לתלמידי המוסדות החרדים, גייס סגן השר ממפעל הפיס ומקרן עיזבונות שלושה מיליון שקלים, לצורך פרויקט חשוב זה.

סגן השר מאיר פרוש אמר: "אני מודה לשר החינוך מר גלנט על היותו קשוב לצרכים הייחודים של הציבור החרדי. מיד עם כניסתו לתפקיד הבהיר במשרד שגם המוסדות החרדים חשובים לו והנחה להקים צוות מיוחד שיעסוק בכל סוגיית פתיחת שנת הלימודים במוסדות המוכש"ר והפטור בצורה המיטבית ביותר, ואכן ניתן לראות כעת את הפירות המבורכים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר