הגר"י כהן זעק • צפו

"דואגים רק לגופות, אלפי בחורי ישיבות ירדו לטמיון רוחני"

ראש ישיבת 'יקירי ירושלים', הגאון רבי יהודה כהן, זעק: "דואגים רק לגופות בלבד, לשמור ולהגן על הגוף, אבל אלפי נפשות זכות וטהורות ללא שום מחלות רקע, ירדו לטמיון רוחני" • צפו (אקטואליה)

ישי כהן | כיכר השבת |

הגאון רבי יהודה כהן, ראש ישיבת 'יקירי ירושלים', נפגש בערב שבת עם הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף וזעק את זעקת ראשי הישיבות עלה משבר הרוחני בעולם התורה. לאחר הפגישה סוכם כי הגר"י כהן יגיע למסור את הישעור המקדים בבית הכנסת 'היזדים' בכדי לזעוק ולהזהיר ברבים.

"המצב הזה של הקורונה", פתח הגר"י כהן את דבריו: "טשטש את כל הגבולות של העולם. בעוונות הרבים - טשטוש המוחין. אנשים איבדו כיוון. שכחו את הכל. דבר אחד קורה: 'סרו מהר מן הדרך אשר ציוויתים, עשו להם אלוהי מסיכה', יש לך מסיכה - יש לך הכל, ואם אין לך מסיכה אז אין לך שום דבר. מתח הרב ביקורת חריפה, והמשיך: בזה פותחים את הבוקר ועם זה מסיימים את היום. זה עשרת הדיברות זה התורה זה המצוות זה הכל".

"אבל מה עם לימוד התורה?", זעק ראש הישיבה: " הלא אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי", בלי התורה אין קיום לעולם. אבל הרבה יש שמתחסדים, חושבים שהם שומרים את הבן בתוך הבית, שומרים שם על הילדים, אלו שאמורים להיות בישיבות או בתלמוד תורה ועל הבנות. שומרים עליהם בתוך כספת בתוך הבית כביכול. וזה עצת יצר הרע נטו.

"בשבוע שעבר היה כינוס ראשי ישיבות ואני השתתפתי שם עם נציגים של משרד הבריאות. הם אמרו שם בפירוש שאחוזי ההדבקה בתוך הבית גבוהים בהרבה מכל המקומות האחרים".

לדבריו: "ועדיין אנשים חושבים שהם שומרים על הילדים בתוך הבית שלהם. אני יודע שהמציאות היא שהילדים והבחורים מתחננים בבית להוריהם – תנו לנו ללכת למוסדות הלימוד והם לא מאפשרים להם. הם לא נותנים להם ללכת ללמוד תורה ,כאשר בעצם התורה הקדושה היא זו שמגינה ומצילה".

"את כל זה אנשים שכחו", הוסיף הגר"י כהן: "ודואגים רק לגופות בלבד, לשמור ולהגן על הגוף. אמרתי על זה: ריבונו של עולם, אתם צודקים, על הגוף צריכים לשמור. אבל הרי ברוך השם יש מאות ואלפים רבים של תלמידי ישיבות שנדבקו בקורונה ואף אחד לא קרה לו שום דבר מהקורונה, כולם חיים בריאים ושלמים.

"ואילו לעומת זה כמה מאות ואלפים של נפשות זכות וטהורות בני ציון היקרים המסולאים בפז – ללא שום מחלות רקע, ירדו לטמיון רוחני, עזבו את התורה, הידרדרו לעבירות חס ושלום. מי יתן את הדין על כך? זעק ראש הישיבה בכאב. אפשר לחשוב על הגוף ועוד פעם על הגוף ושוב על הגוף, אבל מה עם הנשמות?!".

לדבריו: "כולם עוסקים בווירוס הקורונה מהבוקר השכם ועד סוף הלילה, אבל אף אחד לא מדבר על זה – מה יהיה על התורה ומה על בני התורה ועל לומדיה... מה יהיה עם 'עם ישראל'? איך יוכל עם ישראל להתקיים בלי לימוד התורה ובלי לומדיה?".

"אני אומר לכם", הוסיף ראש הישיבה: "כאשר התגלתה המחלה הזאת בחודש אדר, אמרתי לעצמי 'ריבונו של עולם – תודה לך, הנה פעמי משיח מגיעים, אלה סימני הגאולה. ובאמת כך זה היה צריך להיות. אבל בעוונותנו הרבים, היצר הרע – הוא השטן, גנב את ההצגה והכל מופנה רק לדבר אחד: איך לשמור על הגוף עוד טיפה ועוד טיפה. אבל מה עם בתי הכנסת? ומה עם בתי המדרש? מה עם לומדי התורה? מה עם שיעורי התורה? מה עם ילדי ישראל? כל אלו מה איתם?".

"מוריי ורבותיי", סיים הגר"י כהן: "תדעו לכם, זו שעת הניסיון של עם ישראל. הקדוש ברוך הוא מנסה אותנו. אם אנחנו נעמוד בניסיון למרות הקושי ולמרות הדאגה והצער נחזיק את התורה הקדושה – אנחנו בנינו וצאצאינו, בוודאי ובוודאי שהקדוש ברוך הוא ירחם עלינו ויבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ונזכה בעזרת השם בקרוב בהרמת קרן התורה עם בואו של מלך המשיח שיבוא ויתגלה במהרה בימינו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר