ישראל במלחמהישראל במלחמה
"יהיו שישפכו דם"

רבה של אומן: 'לא להיכנע, אך לא להתחכם'

במכתב חריג כותב היום רבה של אומן: "ראש השנה שלנו יש עליו הרבה מקטרגים, ואם לא נכנע להוראות, ינצחו ח"ו ערלים. אם יהיה וינזק עניין הקיבוץ הקדוש, יהיו אלו שישפכו הדם" (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הרב ג'אן (צילום: אומן סטטוס)

שלושה וחצי שבועות לפני ראש השנה, רבה של אומן ורב קהילת ברסלב בצפת הרב יעקב ג'אן, יוצא היום (ראשון) במכתב אזהרה לכלל באי הציון בימים אלו שישמרו על ההנחיות, כדי שהשלטונות לא ימצאו סיבה לאסור את כניסת חסידי ברסלב לאומן.

מלבד הקשיים שנתקלים חסידי ברסלב הרוצים לצאת ל'אומן ראש השנה', מהשלטונות בישראל, גובר אצלם החשש מצד השלטונות האוקראינים שלא יאסרו את כניסתם לתחומי המדינה.

במכתב האזהרה החריג שיצא היום, כותב הרב ג'אן: "ידוע ומפורסם כי הבעל דבר מוסר עצמו במסירות נפש לאורך ולרוחב בכדי לבטל את הקיבוץ הנורא והקדוש פה אצל רבינו זיע"א ואנחנו שזכינו להיות חלוצים ולשכון סביב הציון מוקדם מכולם עלינו להיות חכמים ונבונים ולראות את הנולד ולא להתחכם".

"שלא נהיה אשמים, במידה והשלטון יכריז שאסור להתכנס בעיר אומן. ונישא עוון כולם על צווארינו ואפילו חשש דחשש אם יהיה כזה דבר בוודאי שאף אחד לא ירצה שיהיה זה באשמתו".

"לכן", קורא רבה של אומן, "בבקשה אנא מכם כל אחד ואחד בקשה אישית מכם בתור חכם מן המניין שנמצא בסוד העניינים ומגלה לכם שראש השנה שלנו יש עליו הרבה מאוד מקטרגים ואם לא נכנע להוראות ינצחו ח"ו ערלים את המצוקים. והקיבוץ של ראש השנה יפגם ויחסר ח"ו ומי כמו כולנו יודע שבזה תלויה הגאולה של כלל עם ישראל".

המכתב של הרב

הרב ג'אן מוסיף וכותב: "לכן אני חוזר ומתריע חייבים לשמור על הכללים המתבקשים ולהחזיק מסכות בפרט בציון ושלא יעצר איש אחד בלי מסכה ובלי משחקים וליצנות כי ליצנות מקורה מגאווה וזה לא הזמן".

"וידע כל אחד שמתלוצץ מהדבר ומחשיב עצמו לבעל ביטחון על חשבון הקיבוץ הקדוש יתן את הדין בלי ספק. ואם יהיה וינזק עניין הקיבוץ הקדוש יצ"ו, יהיו אלו שישפכו את הדם".

בשבוע שעבר: ראש הקהילה היהודית בדובאי ביקר באומן • צפו

לסיום כותב הרב ג'אן, "כל אחד יחשוב בעצמו איך הוא הולך בפשטות ותמימות ובלי חכמות כלל! בענווה ושפלות וישמור על הכללים. כמו כן יזהרו מאוד שלא לצאת לרחובות העיר ובפרט בלילות כי הסתכנו בסכנת נפשות החברים שיצאו מהרחוב לעיר ואין כאן המקום להאריך".

העסקן מאומן שלומי אלישע, אומר ל'כיכר השבת': "לציבור הבאים לשהות באומן בימים הקרובים לרגל חגי תשרי עליכם לדעת שאתם שגרירים - ולפי ההתנהגות שתשדרו כך תוכלו להנעים לכלל הציבור שמתכננים לבוא. תדעו, כי מסתכלים עליכם ב-70 עיניים, אנא כבדו את המדינה שאליהם אתם באים ואת ההנחיות ותמנעו מחיכוך מיותר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר