ישראל במלחמהישראל במלחמה
צפו בנאום

אייכלר: "להכיר בהשכלה תורנית לתפקיד ציבורי"

חבר הכנסת ישראל אייכלר נאם היום על במת הכנסת וטען כי בפרט בימי הקורונה הממשלה חייבת להכיר בחרדים המחזיקים בהשכלה תורנית - אחרת הרבה חרדים יקרסו כלכלית (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
אייכלר במליאה (צילום: ערוץ כנסת)

בנאום שנשא היום (רביעי) ח"כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת, טען כי "המשבר הכלכלי מחייב הכרה בהשכלה תורנית לתפקיד במגזר הציבורי".

בפתח נאומו אמר אייכלר: "ישנם מיליון בעלי משרות במגזר הציבורי שברוך השם מדי ראשון לחודש נכנסת להם משכורת. הם לא מרגישים שום שינוי כלכלי. לעומתם, יש מיליוני אזרחים אחרים שלא קיבלו בינתיים משרה ממשלתית. קודם כל בגלל שאין להם פרוטקציה, שנית משום שהמדינה לא מכירה בלימוד ובהשכלה התורנית שלהם".

"אנשים אלו צריכים לחפש תעסוקה רק במגזר הפרטי. אלו אנשים שמחזיקים במיסים שהם משלמים, את השכר של מיליון העובדים במגזר הציבורי".

להבנת חבר הכנסת אייכלר, "יש פה אי צדק בסיסי בכל ימות השנה, ובפרט בזמן הקורונה. בימי קורונה גם למעסיק אין אפשרות כלכלית להחזיק את העסק, וגם המועסק מנוצל או מפוטר".

"גם אם המדינה השכילה", הסביר אייכלר, "לתת קצבה לאלו שקיבלו חל"ת, היא לא השכילה כאשר החליטה לתת אותו עד הראשון ביוני בשנה הבאה, באופן שכזה שלא כדאי לרוב בעלי השכר הנמוך לחזור לעבודה".

עוד הוסיף אייכלר, כי "כאשר מטפלים בבעיות הקורונה, יש לטפל דבר ראשון באפליה שאיננה מכירה בהשכלה תורנית על מנת להתקבל למגזר הציבורי".

"זה הדבר הראשון שצריך לתקן. שכל אזרח יוכל לגשת לכל משרה, ובלבד שיש לו את ההכשרה הנדרשת לאותו תפקיד שהוא צריך לבצע. אנו זועקים על כך כבר שנים רבות ואיש אינו שומע. כאשר ישנן הפגנות של קבוצה קטנה ורועשת של בעלי מקצועות תרבות שקולם נשמע בתקשורת, מיד נכנעים".

"אבל", טען אייכלר בכעס, "האזרחים שלא מוכרים במגזר הציבורי, אותו רוב דומם, קולו לא נשמע. אין להם פרוטקציה, וזה הדבר הכי בעייתי פה. כל המינויים במגזר הציבורי, משופט בית המשפט העליון ועד אחרון הפקידים בעירייה, כולם ממונים בשיטת חבר מביא חבר. את זה חייבים לתקן בראש ובראשונה, ורק אז יהיה אפשר לתקן את כל העוולות בחברה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר