ישראל במלחמהישראל במלחמה
מכתב לשר

זעקת ההורים: "הרשו לילדינו ללמוד א' ב'"

משה כהנא, נציג חסידות חב"ד בעיריית ביתר לשר הבריאות: "ילדים לא מהווים סכנה ולא מפיצים מחלות, הם לא צריכים לעמוד בחזית המאבק. יש דרכים אחרות לנצח את הנגיף (ארץ)

כיתית לימוד בקורונה, אילוסטרציה (צילום: Nati Shohat/Flash90)

רגע לפני התכנסות קבינט הקורונה, משגר חבר מועצת העיר ביתר עילית ונציג חב"ד משה כהנא מכתב לשר הבריאות יולי אדלשטיין, ובו הוא קורא לשר להשמיע את זעקת ההורים בביתר בקבינט הקורונה, ולהיות להם לפה.

"הם רוצים לצאת לעבוד ולהביא לחם הביתה, וסגירת מוסדות הלימוד מרתקת אותם לביתם. המשמעות: סגר וחרפת רעב", כותב חבר המועצה כהנא.

"הנזק של סגירת המוסדות לאחר שנה של 'למידה מרחוק' ושנה נוספת שעלולה ללכת לאיבוד מבחינה חינוכית ולימודית, הוא חמור ומסוכן יותר מסכנת וירוס קורונה".

"למידה מרחוק מושקעת ככל שתהיה, לא מקובלת על ההורים כפתרון של קבע. חוק חינוך חובה נועד כדי להעניק לילד את היציבות, הכישורים החברתיים והלימודיים ולדאוג לעתידו. שיעורים ב'זום' לא יחליפו את הלמידה הפרונטלית. ההשלכות החינוכיות עצומות, עלולות להטמיע בטלה, ובריחה מהעולם האמיתי - כדרך חיים".

משה כהנא

חבר המועצה מוסיף פנייה אישית ונרגשת לשר אדלשטיין: "כבוד השר, לפני עשרות שנים, נאסרת בברית המועצות ב'עוון' לימוד עברית במחתרת. כאסיר ציון, ידעת לה ילחם על עקרונותיך. לא רחוק היום ובו הורים ייאלצו ללמד את בניהם במחתרת, לא בשנות האימה של הקומוניזם מאחורי מסך הברזל, אלא כאן, בארץ אבותינו, בשנת תש"פ – 2020".

"מה אתה כבוד השר, היית עושה במצב של איסור למידה בכיתה לבן או לבת שלך בכיתה א'? היית מושיב אותו ה מול מחשב במתכונת 'למידה מרחוק', ויוצא בלב שקט לעבודה?".

המכתב המלא לשר

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר