פרס 'הראשון לציון'

ביום שלישי: חלוקת פרסים לזכרו של מרן הגר"ע

במלאות שבע שנים להסתלקותו של מרן הראשון לציון הגאון רבי עובדיה יוסף, ביום שלישי יתקיים מעמד רב רושם של הכרזת י"א הזוכים בפרס 'הראשון לציון' תחרות כתיבה ויצירה הלכתית במשנתו של מרן (חרדים)

מרן הגר"ע יוסף (צילום: עיריית ירושלים)

במלאות שבע שנים להסתלקותו לשמי רום, של מרן הראשון לציון הגאון רבי עובדיה יוסף זיע"א, ביום שלישי ג' בחשוון תשפ"א (מחרתיים). יתקיים מעמד רב רושם של הכרזת י"א הזוכים בפרס 'הראשון לציון' תחרות כתיבה ויצירה הלכתית במשנתו של מרן זיע"א.

לקראת יום ההילולא יצאה עיריית ירושלים ביוזמת ראש העיר מר משה ליאון וסגן ומ"מ ראש העיר הרב צביקה כהן, בפרויקט מיוחד לעידוד הלימוד והעמקה וכתיבת חידושי תורה, במשנתו של מרן הגר"ע יוסף זיע"א, פרויקט 'פרסי הראשון לציון'.

מטרת הפרויקט היא לעודד תלמידי חכמים ותלמידי ישיבות, לכתוב את חידושי התורה שלהם שעלו להם מתוך עיון בפסקי הלכותיו ובמשנתו של מרן.

יוזמי הפרויקט מציינים, כי מרן בחייו היה מרבה לדבר ולשבח את לומדי התורה המעלים את דברי תורתם על הכתב, ואמר שיש בזה מעלה גדולה גם לכותב בעצמו שהדברים מתבררים ונזכרים על ידי הכתיבה וגם זוכה על ידי זה להפצת התורה ומקיים בזה גם את החלק של ללמוד תורה וגם את החלק של לימדו לאחרים.

היוזמים מקווים כי התחרות תהפוך למסורת שנתית, שלומדי התורה מחדשים בתורתו של מרן וביום ההילולא שלו זוכים המובחרים שבהם לקבל פרס הוקרה על עמלם.

אלפי תלמידי ישיבות ואברכי כוללים, שעמלו וייגעו בתורתו של מרן והעלו בידיהם חידושים מופלאים, שלחו בחודשים האחרונים את פרי עמלם למערכת 'פרסי הראשון לציון'.

ועדה מיוחדת בראשות בנו ממשיך דרכו ממשיך דרכו הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, ישבה על המדוכה במשך ימים ארוכים, בשאלה מי יהיו י"א הנבחרים שדברי תורתם הם העידית שבעידית וראויים על כך לפרס.

בעצה אחת עם הראשון לציון, הוחלט על הסדר לפיו יקבע הדירוג של החבורות ואלו מן החוברות יזכו בפרס. לכבוד המאורע יצא קובץ תורני שיכיל מספר רב של חוברות נבחרות, סולת נקייה של עמל רב של לומדי התורה בטהרתה.

הקובץ יפורסם במעמד הכרזת הזוכים ויחולק לכלל המשתתפים בפרויקט החשוב לעידוד והעמקת חקר בחידושי תורתו של מרן זיע"א. בוועדה מבקשים להתנצל בפני כל אלו ששלחו את חידושי התורה שלהם, אך מפאת קוצר המקום, לא יוכלו להיות כלולים בקובץ התורני המיוחד.

מעמד חלוקת הפרסים והקובץ התורני, יתקיים ביום שלישי אור לג' מר חשוון ברחבת בית הכנסת הגדול בירושלים בשעה 20:00. את המעמד יכבדו בדברים בנו ממשיך דרכו הראשון לציון הגר"י יוסף; ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון; שר הפנים אריה דרעי; סגן ומ"מ ראש העיר צביקה כהן.

את האירוע ינעימו בקול שירה לכבודה של תורה בעל המנגן שלמה כהן והזמר חיים ישראל.

ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון: "שבועות ספורים לפני הסתלקותו לגנזי מרומים, עם כניסתי לעשייה הפוליטית בירושלים, הייתה לי הזכות המיוחדת לקבל את ברכת הדרך של מרן".

"מרן אמר לי אז, משפט שלא אשכח כל חיי: "ירושלים" הוא אמר לי "זה לא האבנים שלה, זה לא פוליטיקה, זה לא תקציבים - ירושלים זה נשמה". את המשפט הזה לקחתי עמי לכל אורך דרכי הציבורית בירושלים, וזה גם מה שהנחה אותי בהחלטה להוביל את מיזם 'פרס הראשון לציון' - פרס שכולו נשמה".

"הקשר בין מרן לירושלים היה קשר איתן שנמשך לאורך כל חייו. אני רוצה להודות באופן מיוחד, לבנו ממשיך דרכו הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, שעמד בראש. אני מברך אתכם, תלמידי החכמים שבירושלים: שנזכה להמשיך וללמוד את תורתו הרחבה מִנִּי ים, ללמוד וללמד, לכתוב ולחדש, ולהמשיך ולהחזיר עטרה ליושנה!".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר