ישראל במלחמהישראל במלחמה
'הדחת' הראשון לציון

הגאון רבי יצחק לוי: "בג"צ ישנה הלכות, למה צריך את הרבנות?"

הגאון רבי יצחק לוי, רבה של נשר וחבר מועצת רנבנות הראשית, במתקפה נגד המלצת השופט שוהם להדיח את הראשל"צ מתפקיד דיין: "איפה נשמע דבר כזה, כל רבני ישראל - מזועזעים" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
מפיק: איציק אוחנה (ניהול אולפן: זאב רוזנברג ומולי הרשקוביץ)

הגאון רבי יצחק לוי, רבה של נשר וחבר מועצת הרבנות הראשית, במתקפה נגד המלצת השופט שוהם להדיח את הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף מתפקיד דיין: "איפה נשמע דבר כזה, כל רבני ישראל שאני מדבר איתם - מזועזעים". הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

"זה זעזוע", התבטא הגר"י לוי: "למה הדבר דומה? יש לנו אבא, הראשון לציון, יש לנו אב זקן. לפני 50 שנה כבר יצא הספר הראשון 'ילקוט יוסף' שאין בית שאין בו את הספר. למה הדבר דומה? שיש ילד שאבא שלו דואג לו לכל צרכיו, פתאום בא איזה שופט ואומר 'תשמע, האבא הזה צריך להחליף אותו, תקבל אבא אחר', איפה נשמע דבר כזה, כל רבני ישראל שאני מדבר איתם - מזועזעים".

לדבריו: "זו לא פעם ראשונה שהראשון לציון קיבל הערות, בגלל שלא רואים עין בעין השופטים כמו הרבנים. הם באים מכוח משפט שנבע על ידי בני אדם, היום יש קואליציה כזו ועוד שנה קואליציה אחרת, התורה שלנו לא משתנה. לכן בוודאי שאנחנו לא יכולים.

"אם בג"צ יתערב בכל דבר שהם לא מבינים, לאן נגיע?", זעק רבה של נשר: "מחר ישנו לנו הלכות. לאחרונה היה פולמוס רחב לגבי מסעדות פתוחות בשבת, מה להם ולהבנה בענייני כשרות ושבת. מחר יתחלו לשנות עוד הלכות."

"בנושא מבחני נשים, זה עניין הלכתי מובהק, בשולחן ערוך. אם מועצת הרבנות החליטה ויבוא בג"צ ויעקר את הרבנות, אז למה צריך רבנות?", הוסיף הגר"י לוי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר