כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"זה ידרדר לירי"

אייכלר: "הערבים למדו שלהכות חרדים זה מצחיק"

ח"כ ישראל אייכלר קרא לראש הממשלה ולשר לביטחון פנים: "להפסיק את אלימות הצחוק - שלא נגיע לשפיכות דמים חלילה", וביקש למנוע כל הגבלה בציון הרשב"י במירון (חרדים)

(צילום: ערוץ כנסת)

ח"כ ישראל אייכלר העלה היום (שלישי) בפני מליאת הכנסת את התופעה החמורה של ערבים המכים יהודים חרדיים ברחובות הערים והביע את מחאתו על כך.

"אנו מזועזעים מהידיעות שמגיעות יום אחר יום על תקיפת יהודים בשל היותם יהודים, בשער שכם וביפו, וכן פרסום של משחקי ירי נגד חרדיים", אמר אייכלר בנאום בכנסת, "עלינו לשאול, מאיפה הם למדו שזה מצחיק וקל להכות וליצור סרטונים כאלה נגד חרדיים? אחת התשובות היא היחס נגד החרדיים בשנה האחרונה וההסתה בתקשורת כאילו הם מפיצי מחלות. כנראה שמישהו קלט והפנים את זה".

אייכלר הזהיר כי "אם המדינה לא תיקח את נושא האלימות לידיים, אנחנו עלולים להתדרדר לירי חלילה. מה שמתחיל בסטירה והכאה, יכול להתדרדר להרג. יתכן שזה המשבר השלטוני שגורם לאנרכיה. על השר לביטחון פנים וראש הממשלה להפסיק את 'אלימות הצחוק' כדי למנוע שפיכות דמים".

ח"כ אייכלר אמר שהיחס לחרדיים הוא גם תוצאה של יחסה של המדינה לעולים מירונה: "היחס של השלטון ליהודים העולים לל"ג בעומר הוא יחס מפלה לרעה. אף אחד לא חשב להגביל את המתרחצים בחופי הים ובמקומות אחרים ולאסור עליהם להגיע ברכבים פרטיים. רק במירון כבר שנים, עוד קודם הקורונה, אוסרים להגיע ברכב פרטי כדי לדלל את מספר העולים אל ההר. ומהי הבעיה הגדולה יותר? שאין מספיק אוטובוסים. אם אוסרים על אנשים להגיע עם כלי רכב פרטיים מצופה שיאפשרו רכבות לאורך כל יום ההילולא. זו זכות בסיסית ביותר להתפלל במקומות הקדושים.

"אם זה היה רק בימי הקורונה, ניחא. אבל אנחנו רואים את זה כבר שנים. זהו ניסיון לדלל את מספר העולים למירון בדרכים שונות. זו ממש שערורייה שאסור לנו להסכים לה. אני מבקש לאפשר חופש תחבורה והסעה הנובע מחופש דת, ליהודים שרוצים להגיע למירון. בפרט עכשיו שאין הגבלה בריאותית, יש אפילו לעודד עלייה להר. זאת באמצעות הזרמת אוטובוסים ורכבות בכל יום חמישי וליל שישי של ל"ג בעומר, עד לפני שבת".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר