ישראל במלחמהישראל במלחמה
נדודי 'לב טהור'

רוב חברי הכת עזבו את גואטמלה; הציוד הרב עומד למכירה

רוב חברי כת 'לב טהור' עזבו בימים האחרונים את גואטמלה והתפזרו בין מספר מדינות • במתחם הכת בגואטמלה נשארו מספר אנשים שפועלים למכור את כל הציוד • צפו בסיור מיוחד במתחם (אקטואליה)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
המתחם של כת 'לב טהור' בגואטמלה (צילום: באדיבות המצלם)

רוב חברי כת 'לב טהור' עזבו בימים האחרונים את גואטמלה והתפזרו בין מספר מדינות, כך נודע ל'כיכר השבת'.

במתחם הכת בגואטמלה נשארו מספר אנשים מהכת, שפועלים כעת כדי למכור את כל הציוד שנותר מאחור, לתושבים המקומיים.

המתחם הגדול בו הם שהו, כלל בית כנסת, תלמוד תורה והכיל בתוכו ציוד רב - החל מטחנת קמח, מכונות כביסה, תנורים, ואך מכונות דפוס. כעת, עם עזיבתם את המקום, הם החלו לארוז את כל הציוד ולפרק את המתחם.

כפי שנחשף ב'כיכר השבת', לפני מספר חודשים פנו אנשי הכת, ששהו בגואטמלה, לרשויות באיראן בבקשה להגר למדינה, אך במשך תקופה לא נענו. משכך, כ-15 אנשי מהכת יצאו לכורדיסטן ונפגשו עם גורם בממשל במטרה שיאפשר להם לשהות לכורדיסטן.

"אנחנו 300 בני אדם, אנחנו רק רוצים מקום שבו לא יפריעו לנו לקיים את המנהגים שלנו", מסרו נציגי הכת לגורם בממשל בכורדיסטן. הם טענו כי אם יתקבלו במדינה, באיזו עיירה קטנה, הדבר ישתלם כלכלית לרשויות, כיון שירכשו מוצרים בסיסיים רבים וזה יזניק את הכלכלה.

ב'לב טהור' ניסו לשמור על ניסיונות המעבר לכורדיסטן מתחת לרדאר, אולם הניסיון לא צלח. כאשר ניסו לצאת מגואטמלה הסיפור נחשף והמעבר השתבש. לטענת אנשי הכת השיבוש נעשה "בגלל התערבות ישראלית ואמריקנית".

הפעם הראשונה שבה אנשי ביקרו אנשי כת 'לב טהור' בכורדיסטן הייתה לפני מעט יותר משנה, אז ישבו עם מנהיג עיירה בכורדיסטן וניסו לסדר את אפשרות הנדידה למדינה. בימים האחרונים העלו בלב טהור אפשרויות שונות של נדידה לסוריה, לבנון או מדינות ערביות שונות, שבהן יקבלו אותם.

בשבוע שעבר, שניים מבכירי כת לב טהור נמצאו אשמים בידי חבר מושבעים בארצות הברית, בכל האישומים שהופנו נגדם, הכוללים ניצול קטינים וחטיפה. בינתיים, עד שייכנסו ככל הנראה לשנים רבות לכלא - כתבו ראשי הכת מכתב לחברי הכת - הפזורים היום בכל רחבי העולם.

שניים מבכירי כת לב טהור, הנודדת לאחרונה ברחבי העולם בניסיון למצוא מקלט, נמצאו אשמים אמש (רביעי) בידי חבר מושבעים בארצות הברית, בכל האישומים שהופנו נגדם, הכוללים ניצול קטינים וחטיפה. בינתיים, עד שייכנסו ככל הנראה לשנים רבות לכלא - כתבו ראשי הכת מכתב לחברי הכת - הפזורים היום בכל רחבי העולם.

כזכור, שני ראשי הכת, נחמן הלברנץ ומאיר רוזנר, הורשעו בחטיפת והברחת שני ילדים חרדים מבית הוריהם בניו יורק למקסיקו ומשם למושב הכת בגואטמלה, לפני כמעט שלוש שנים.

בפתח המכתב שהופץ בין חברי הכת, נכתב: "בימים אלו עמד כ"ק רבינו שליט"א למשפט במלכות רומי הרשעה, והאשימו אותו בכל טענותיהם, וכולם גועשים ורועשים, אכן נאשם מנהיג הכת הסאדיסטית כת לב טהור.

"ובכן, שמחים אנו להודיע ליראי ה' ולחושבי שמו, כי היותנו נאשמים בחוקי רומי הרשעה אינו דבר חדש מהיום, אלא בכל דור ודור אנו נאשמים ויוצאים בקולר, על קיום התורה הקדושה, ולזכות ולכבוד נחשבת לנו".

לדברי ראשי הכת: "אנו כפופים לדעת תורה אמיתית מדור דור, ואדרבה בדור זה אנו מחויבים למסור את נפשינו עליה יותר ויותר, ולכן אנו משתדלים להשיא את בנינו ובנותינו סמוך לפירקן, ואין אנו חוששים כלל מכל המתלוצצים על רצון ה'".

באשר לאישומים החמורים הם כותבים: "ובכן ההאשמה התחילה, שהרשעים כים נגרש נטפלו לאשה אחת שעזבה את קהילתנו, וחטפו בכוח את בתה הנשואה מתחת בעלה נגד רצונה, באמרם שהיא עדיין קטנה לפי חוקות הגויים, ולקחו אותה בכוח למדינת אמעריקא הרשעה, שם החזיקו אותה רשעי הערב רב בבית חולים לחולי נפש, ולאחר מכן בבית סגור ומסוגר תחת שמירת בחור רווק הידוע לשמצה. צעקה הנערה ואין מושיע לה, האישה האומללה פנתה לכל גורם אפשרי שיוציאו אותה משביה, אבל כל קריאותיה הלכו לשווא".

על פי הגרסה של חברי הכת: "כששמע דודה כ"ק רבינו שליט"א מזה, הוא נסע במיוחד להצילה על אף שידע היטב הסכנה שכרוכה בזה, ובהזדמנות ראשונה הלך להצילה גם ביום שבת קודש, כמבואר בשו"ע (או”ח ש”ו סעיף י”ד, חו”מ תכ”ו סעיף א’) שצריכים להציל את הנרדף מיד הרודף אפילו בשבת. גם אחרי שהרשעים הודו בכך שהאישה האומללה ביקשה בעצמה לבוא לעזרתה, בכל זאת האשימו את כ"ק רבינו שליט"א בעוון "חטיפת ילדים”, והאחרון הכביד שהוסיפו עוד אשמה על אשמה, במה שעזרו לה לחזור לבעלה, ולפי חוקותיהם המתועבים להינשא כדת משה וישראל הינו מעשה מגונה אשר לא יעשה.

"בידינו מאות ראיות והוכחות, שהאישה הזאת עברה התעללות וייסורים תחת שוביה, והיא ברחה מרצונה מרודפיה מבקשי נפשה, וכן שהאישה הזאת נישאה לבעלה מרצונה הטוב ובהסכמת הוריה, וגם האישה עצמה העידה כזאת בבית המשפט. אבל משפט זה לא התנהל בכלל לראות האם הייתה כאן חטיפת ילדים, או האם הייתה כאן ארגון של זנות, ברור היה לכל מי שהשתתף במשפט זה, כי הם באים על ה' ועל משיחו. הפושע ישראל שבא כעד מדינה הציע לחברי המושבעים בפרוטרוט הלכות טהרה וקדושת ישראל, כדי להסביר להם שלהינשא כדת משה וישראל היא התעללות ועינוי נפש, ולכן הגזר דין מובן מאליו".

לסיום הם כתבו כי "כבר זה כמה עשורים שרודפינו ומבקשי נפשינו חושבים תמיד שהפעם הצליחו לשבור את רוחנו, אבל רוח ה' שנשבע לנו הקב"ה "כי לא תשכח מפי זרעו”, היא העומדת לרגלינו לעלות מעלה מעלה בדרכי ה', ועוד במהרה נזכה לראות בישועת הקב"ה, בקיום ההבטחה (ישעיהו נד, יז): "כל כלי יוצר עליך לא יצלח וכל לשון תקום איתך למשפט תרשיעי זאת נחלת עבדי ה' וצדקתם מאתי נאום ה'”, ובקרוב נזכה לומר "שברנא ליה בשביין תקוף הימנותא”, בביאת גואל צדק, בב"א".

יצוין, כי השניים שהורשעו הואשמו בחטיפת ילדים מביתם, ביישוב וודרידג' (כפר נופש באפ-סטייט ניו יורק, שיש בו גם אוכלוסיה חסידית בכל השנה), בוצעה בעיצומו של יום שבת - תוך חילול שבת מחפיר, כשאהרון ישעיה רוזנר, אחיו של מאיר רוזנר, נוהג בשעות של לפנות בוקר במכונית שהבריחה את הילדים.

בכתב האישום שהוגש נגד האח זמן קצר לאחר הפרשייה נאמר כי אהרון ישעיה רוזנר "תפס, חטף, נשא והחזיק אדם תמורת כופר וכן באופנים אחרים. אהרון רוזנר השתתף בתוכנית לחטוף שני קורבנות בוודרידג', ניו יורק, ולהעביר את הקורבנות למקסיקו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר