אושר בוועדת שרים

השרים אישרו חוק שימנע אפלייה בסמינרים

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה חוק שיעצור תקציבים למוסדות חינוך המפלים תלמידים על רקע עדתי, מה שישפיע על אפליית הבנות הספרדיות בסמינירים • היוזמים: ח"כי 'ימינה' (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: קובי גדעון, פלאש 90)

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה בצהריים (ראשון), בקריאה טרומית, הצעת חוק שתעצור תקציבים למוסדות חינוך שיפלו תלמידים על רקע עדתי. הצעת החוק נועדה בעיקר בכדי להלחם באפליית הבנות הספרדיות בסמינרים החרדיים לצד אפליית תלמידים יוצאי אתיופיה.

את הצעת החוק יזם ח"כ יום טוב כלפון וחתמו עליה כלל חברי הכנסת מ'ימינה'. בפתח דברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "הצעת חוק זו נועדה למנוע, בין היתר, את המצב שאין להעלותו על הדעת שבו קיימים בתי ספר בישראל שאינם מוכנים לרשום תלמידים ותלמידות לבית ספרם בגלל מוצאם העדתי".

בהצעת החוק מוצע "לקבוע כי מוסד חינוך אשר עובר על איסור הפליה, ובין היתר אינו מקבל תלמידים בשעריו בשל מוצאם העדתי, לא יקבל תקצוב מהמדינה".

בשנים האחרונות, עת נמתחה ביקורת על תנועת ש"ס שנמנעה מלקדם חוק דומה לצד חוק 'רישום אזורי', הסבירו במפלגה כי הם תומכים בהצעות החוק אך אינם יכולים לאשר חוק שכזה בשל המגבלות הקואליציה בה הייתה חברה גם סיעת 'יהדות התורה'.

היוזם המרכזי. ח"כ יום טוב כלפון

גורם בממשלה אמר ל'כיכר השבת' כי להצעת החוק יש רוב בטוח וכי בכוונתם לקדם את הצעת החוק: "אין שום סיבה שמוסד חינוכי יפלה ילדה רק בגלל שהיא נולדה להורים ספרדים והגיע הזמן שמי שיפלה בנות ספרדיות - ייענש".

יצוין כי לפני כחמש שנים, עת ישבה ש"ס בקואליציה, העלה ח"כ מאיר כהן מ'יש עתיד' הצעת חוק דומה לזו של ח"כ כלפון, אך הצעת החוק נפלה בין היתר בשל התנגדות ש"ס להצעה שהגיעה מספסלי האופוזיציה. ח"כ דאז יגאל גואטה הצביע נגד והתבטא: "אני מתבייש ומצביע נגד".

ח"כ יום טוב כלפון אמר בשיחה עם 'כיכר השבת': "לא ייתכן שבשנת 2022 מוסדות חינוך ימשיכו להפלות תלמידים ותלמידות רק בגלל מוצאם העדתי. בגלל שילדה נולדה למשפחה ספרדית היא פחות חכמה או מוכשרת משכנתה האשכנזית? בגלל שהשם של ילד הוא בוזגלו או כלפון הוא יהיה תלמיד פחות טוב מילד ממשפחת רוזנברג או רוזנשטיין?

"מוסד חינוכי שימנע קבלה ללימודים לתלמידים בגלל מוצאם העדתי לא יקבל תקצוב מהמדינה. הגיע הזמן לשים לזה סוף!".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר