לאחר התפטרות הממ"ז

משפחות אסון מירון קוראות למפכ"ל המשטרה להתפטר

משפחות קורבנות אסון מירון הנורא קוראות למפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי, להצטרף למפקד מחוז הצפון שמעון לביא ולהתפטר מתפקידו עוד היום: "לקיחת אחריות היא חובה" (חדשות חרדים)

קובי רוזן | כיכר השבת |
קריאה שיתפטר. קובי שבתאי (צילום: פלאש 90)

שעה קלה לאחר הודעת מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון לביא, שהודיע על החלטתו להתפטר ולפרוש מהמשטרה בשל אסון מירון הנורא, משפחות קורבנות האסון קוראות למפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי, ללכת בדרכו של לביא ולהתפטר מתפקידו.

דובר פורום משפחות האסון, ישראל דיסקינד, ששיכל באסון את אחיו שמחה בונים ז"ל אמר הערב: "שמחתי לשמוע על החלטתו של ניצב שמעון לביא להתפטר מתפקידו כמפקד המחוז הצפוני. ‏ההחלטה האישית לפרישה היתה צריכה להיות בסמוך לאסון בו קיפחו את חייהם 45 אזרחים ביניהם אחי האהוב. לקיחת אחריות היא חובה ולא רשות.

"אני קורא למפכ"ל המשטרה לאמץ את הצעד של לביא ולהגיש את פרישתו עוד היום. ‏התפטרות לביא הינה קריאת השכמה לכל האחראים לאסון מירון: קחו אחריות!".

בהמשך דבריו הוסיף: "יו"ר המרכז הארצי ללמקומות הקדושים יוסי שווינגר, יחד עם חכי"ם ושרים שבצוותא עם שאר העסקנים נושאים באחריות למות 45 אזרחים, חסכו מעצמכם את הבושה שבקריאת ועדת החקירה להדחתכם ולכו הביתה".

כזכור, מפקד המחוז הצפוני, שמעון לביא, הודיע הערב למכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי, ולשר לביטחון פנים, עמר בר לב, על החלטתו להתפטר מתפקידו ולפרוש מהמשטרה בשל אסון מירון הכבד, אסון בו נהרגו 45 חוגגים בהילולת ל"ג בעומר.

במכתב ששיגר למפכ"ל ולשר כתב לביא: "מיד לאחר האסון אמרתי כי אני - כמפקד האירוע - נושא באחריות. כוונתי הייתה והינה לאחריות של ממש, ללא חוכמות וללא התחכמויות. מעולם לא הסתתרתי מאחורי איש, גם לא מאחורי השותפים לאחריות".

בהמשך מכתבו כותב לביא: "מדובר בתחושה אישית, תחושת אחריות הנובעת מהתפקיד. הגעתי למסקנה שנוכח האתגרים הדחופים והמשמעותיים בפניהם ניצב המחוז לאחר האירוע - החזרת השוטרים והקצינים במחוז לעבודה במלוא הכוח, וחיזוק המחוז כדי להתמודד עם המשימות שעמדו על הפרק, ההחלטה הפיקודית הנכונה היא להמשיך ולהנהיג את המחוז לפי שעה".

בסיום מכתבו הוסיף: "הגעתי למסקנה כי זו העת חלסיים את תפקידי כמפקד המחוז הצפוני ולפרוש משירות במשטרת ישראל. הקדשתי את כל חיי לשירות מדינת ישראל. יש לנו משטרה מצוינית ואני גאה להשתייך אליה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר