קצה חוט?

פרשת העלמות קליינרמן: הוארך מעצרו של החשוד

בית המשפט האריך היום את מעצרו של סלומון אברמוב, אחד החשודים במעורבות בהיעדרותו של מוישי קליינרמן, ב 4 ימים נוספים • בד בבד, החיפושים אחר הנער מוישי בן ה-16 שנעדר נמשכים (חרדי)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
קליינרמן (צילום: באדיבות המשפחה)

מעצרו של סלומון אברמוב, חרדי בן 35 מירושלים, החשוד במעורבות בהיעלמותו של הנער החרדי בן ה-16 ממודיעין עילית, מוישי קליינרמן, הוארך היום (ראשון) בארבעה ימים נוספים בבית המשפט. בסוף השבוע האחרון הותר שמו לראשונה לפרסום.

על כל שאר פרטי החקירה עדיין יש צו איסור פרסום. עוד רועי אטיאס שמיצג את אברמוב מסר בתגובה: "למען הסר ספק אף אחד לא יכול לחשוד במרשי, גם לא היחידה החוקרת, בכך שגרם להיעדרותו של הנער. אין לי צל של ספק שבסוגיית ההיעדרות מרשי ינוקה מכל חשד בזמן הקרוב".

ביום חמישי האחרון שוחרר החשוד השני בפרשת ההיעלמות ממעצר ללא כל תנאים מגבילים. עו"ד חן הולנדר שמייצג את החשוד השני מטעם הסניגוריה הציבורית הגיב: "כפי שטענתי בפני בית המשפט למרשי אין ולא היה כל קשר לפרשה וראיה לכך ששוחרר היום ממעצר ללא כל תנאי. התעקשותי לאסור את פרסום שמו גם היא הוכחה כצודקת, שכן אם היה מפורסם שמו, הדבר היה מוביל לפגיעה אנושה ומיותרת בו שאינה ניתנת לתיקון. סוף דבר, חרף מעצר מיותר, האיש כעת בביתו".

משפחתו של קליינרמן הגיבה להתפתחות בחקירה. "היחידה החוקרת נמצאת בקשר רצוף עימנו ומעדכנת אודות ההתקדמות בחקירה, והכל במסגרת המותרת בהתאם לצו איסור הפרסום", מסרה המשפחה, והוסיפה: "אנו רואים מחויבות עמוקה של כל העוסקים בפרשה החל מרמת המפכ"ל, מפקד המחוז ,ראש הימ"ר ועד אחרון שוטרי היחידה החוקרת".

החיפושים אחר קליינרמן, בשבוע שעבר (צילום: יכ"ל)
החיפושים אחר קליינרמן, בשבוע שעבר (צילום: יכ"ל)

לדבריהם, "אנו סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי הנעדר מזה 124 יום ולהשיבו הביתה, ובהתאם אנו דורשים כי הנושא לא ירד מסדר היום. במקביל, אנו שוב פונים לשר הבטחון ולרמטכ"ל שיאפשרו ליחידות המיוחדות לאיתור נעדרים של הצבא לסייע באיתור מקום הימצאו של מוישי. טרם קיבלנו התייחסות כלשהי לפנייתנו לשר הבטחון גנץ שנעשתה לפני למעלה מ3 שבועות. אנו מודים לעם ישראל ומבקשים שימשיך להתפלל לחזרתו של מוישי שלנו הביתה".

במקביל החיפושים אחר קליינרמן נמשכים. את החיפושים מובילה יחידת הכלבנים לישראל, שמחפשת בעומק השטח. "צוותי היחידה פועלים עם אפליקציה ייחודית, שמתעדת מה נסרק כבר, ומה נשאר לסרוק", מסבירים ביכ"ל. "לאט לאט מרחבים את הרדיוס, תוך תשומת לב למקומות רחוקים יותר, שהוא אהב להסתובב בהם. המשימה טרם הושלמה. אנו לא מתייאשים, ונמשיך לחפש עד שבעזרת ה' נגיע אליו".

לפני יותר משבועיים במסגרת החיפושים אחרי קליינרמן, החלה המשטרה לחפש גם את הנעדר משה אילוביץ בן 37 ואב לחמישה ממבוא מודיעים, שנעלם בערב ל"ג בעומר בשנת 2019 בהר מירון ומאז לא אותר. היעדרותו של אילוביץ דומה לזו של קליינרמן. גם הוא הגיע להר מירון ומאז נעלם ולא אותר עד היום.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר