ימים להכרעת בג"צ

שר בש"ס: "השתיקה שלנו הייתה טעות, לא חלמנו שנגיע לרגע שבג"צ יפסול את דרעי"

מתקפה של שר במפלגת ש"ס על בית המשפט לקראת ההחלטה בעניין יו"ר המפלגה דרעי • "נבטל את עילת הסבירות״ • "הסבירות של 11 המנדטים שהצביעו לדרעי לא פחות חשובה מסבירות של 11 שופטים" • הציטוטים המלאים - ב'כיכר השבת' (אקטואליה פוליטיקה, חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לקראת החלטת בג"צ הצפויה בעניין מינויו של יו"ר ש"ס אריה דרעי לתפקיד שר הפנים והבריאות בממשלת נתניהו השישית, שר במפלגה תוקף את שופטי העליון.

"טעינו ששתקנו במשך כל השנים כשדרעי עבר עינוי דין, הוא נרדף רק בגלל היותו אריה מכלוף דרעי", טוען השר הבוקר. לדבריו, "חשבנו שינהגו בו אחרת, מסתבר שטעינו. לא חלמנו שנגיע לרגע הזה שבג״צ יפסול אותו מלכהן כשר בשל עבירות מס שכל אזרח פשוט היה מסיים עם כופר בלבד".

השר מוסיף: "אריה יכהן כשר בממשלה, עם או בלי אישור בג"צ". עוד אומר השר: "11 מנדטים הצביעו לדרעי, הסבירות שלהם לא פחות חשובה מסבירות של 11 שופטים. עילת הסבירות תבוטל ותחזור לציבור שיכריע מה סביר ומה לא״.

כפי שדווח אתמול ב'כיכר השבת', הרכב שופטי העליון בראשות הנשיאה אסתר חיות צפוי לפרסם השבוע את החלטתו בעתירות נגד דרעי. בכירים במחנה הימין ובמערכת המשפט מעריכים כי רוב שופטי בג"צ יקבלו את העתירות ויורו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפטר את דרעי מתפקידו בממשלה בשל עילת הסבירות.

בקואליציה נערכים לפסילה האפשרית ובמידה ואכן השופטים ייפסלו את דרעי, מתכוונים להעביר חקיקת בזק לביטול עילת הסבירות בכדי לאפשר ליו"ר ש"ס לחזור לשבת סביב שולחן הממשלה מבלי שב"צ יוכל להתערב.

בכיר בקואליציה אמר במוצאי השבת בשיחה עם 'כיכר השבת': "דרעי יכהן כשר בכיר בממשלה ויהי מה, כל האמצעים כשרים, אם בג"צ יתערב ויפסול את הצבעתם של 400 אלף מצביעי ש"ס - אנחנו נבטל את עילת הסבירות כדי למנוע מהשופטים להתערב שוב".

לדברי גורמים בש"ס, בשלב זה דרעי מסרב לכהן כראש ממשלה חליפי - תפקיד שבג"צ לא יוכל למנוע ממנו: "אריה רוצה לכהן כשר הפנים והבריאות ולא בתואר ריק מתוכן, וכך גם יהיה", התבטא שר במפלגה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר