העיתונאי הבכיר בעדות מיוחדת

נחום ברנע: "ראיתי את התוקפים, הם לא חרדים"

העיתונאי המוערך מפתיע ויוצא להגנת המגזר החרדי: "תוקפי נהג המונית הערבי לא היו לבושים כחרדים, למרות שיש להם כיפות שחורות על הראש. אלה לא חרדים", ומציין: "היחיד שניסה לעזור לנהג המונית היה דוקא חסיד ´תולדות אהרן´, שלא הצליח" (חדשות חרדים)

אברהם הלוי | כיכר השבת |
נחום ברנע (צילום: פלאש 90)

נחום ברנע, אחד העיתונאים המוערכים והמשפיעים בישראל יוצא היום להגנת המגזר החרדי בעקבות תקיפת הנהג הערבי, שלשום בירושלים. דוקא הוא, מכולם.

ברנע היה עד לתקיפה שכמעט והפכה ללינץ'. את רשמיו מהאירוע הזה הוא יפרסם מחר בטורו ב"מוסף לשבת" של "ידיעות אחרונות". יממה לפני, הוא אומר לאילנה דיין בגלי צה"ל: "התוקפים לא היו לבושים כחרדים, למרות שיש להם כיפות שחורות על הראש. אלה לא חרדים. הם חיים על שולי החברה חרדית".

ברנע קיבל דיווח על המתרחש בכיכר השבת בשעת לילה מאוחרת, ומיהר לעלות עם רכבו לירושלים. "ראיתי חבורת צעירים מדליקים ארבע או חמש מדורות שנועדו לחסום את התחבורה. היה להם חשבון עם נהג ערבי שיומיים קודם דרס את אחד מהם. בעקבות המקרה, הם החליטו לחפש ערבים כדי לנקום בהם. סמוך לשעה אחת בלילה, ירדה מונית מרחוב מלכי ישראל לכיוון כיכר השבת, ואז החלה המהומה.

"המונית האטה בגלל שהיה שם רמזור. ברגע שזיהו את הנהג כערבי, הם החלו להשליך עליו חפצים מכל הבא ליד. אנשים בעטו במונית, אחד תלש את המראה מהדלת של הנהג. היכו אותו באגרופים, ניסו לפגוע במכוניתו. השמשה האחורית של המונית נופצה לרסיסים. הקדמית, נחבלה קשה. הדבר היותר קשה היה לראות את הנהג עצמו ששתת דם, בעיקר הפנים שלו.

"הוא לא שכב על הארץ, הוא היה בתוך המונית. ברגע שיצא, היו כמה רגעים של בהלה משום שראו שהוא כולו מדמם".

דיין שאלה אותו האם ראה את אחד מהנוכחים מנסה לעצור את התקיפה.

"החצר החסידית שהיתה האלימה ביותר בכל ההפגנות החרדיות היתה חצר 'תולדות אהרן', שנחשבת לקיצונית. הם ניכרים בלבוש המפוספס שלהם, מכנים אותם 'זברות'. מי שניגש לנהג, היה בחור שלבש את בגדי החסידות והוא ניסה לספוג את הדם ולא הצליח. בכלל, ברגע שהאיש עמד לא ניסו להכות אותו אלא בעיקר רבו איתו, התווכחו איתו", הוא אומר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר