גורם בש"ס:

´אברכים ליטאים באו לבקש סליחה מהרב עובדיה יוסף´

מסמך המסקנות של חברי וועדת הגיור, המפרט את הטעמים שהביאו להכשרת גיורי צה"ל, הביא קבוצת אברכים לבקש את סליחתו של מרן הרב עובדיה יוסף לאחר המתקפה המכוערת בבטאון "יתד נאמן" ● "הבנו שמדובר בטעמים הלכתיים מנומקים", אמרו האברכים, "בניגוד לתמונה שניסו לצייר בעיתון" (ארץ)

דוד כהן | כיכר השבת |
הרב עובדיה יוסף (צילום: פלאש 90)

אחרי חשיפת המסמך המפרט את הטעמים שהביאו את חברי הוועדה להכשיר את גיורי צה"ל, באה קבוצת אברכים ליטאים לביתו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף, וביקשו את סליחתו.

האברכים, שהיו עדים למתקפה החריפה נגד הגר"ע יוסף בבטאון הליטאי "יתד נאמן" ובכרזות שפורסמו בירושלים, ביקשו ממנו מחילה לאחר שקראו את פרטי המסמך.

"הבנו שמדובר בטעמים הלכתיים מנומקים", אמרו האברכים, "בניגוד לתמונה שניסו לצייר בעיתון - כאילו שיקולים פוליטיים עומדים מאחורי ההחלטה".

לדברי גורמים בש"ס, הרב מחל להם וברכם לשלום.

בסוף השבוע, חשף "כיכר השבת" את המסמך שגיבשו חברי וועדת הגיור, באמצעותו גיבש הגר"ע יוסף את פסיקתו.

"נפגשנו עם האחראים על מנהל הגיור לדורותיו כולל המנהלים הנוכחים עם הרב הראשי לצה"ל עם הדיינים המגיירים התרשמנו שמדובר באנשים יר"ש העושים מלאכתם במסירות ובנאמנות", כתבו חברי הוועדה.

"קיימנו שני ביקורים בבתי הדין לגיור בת"א (בקריה) ובירושלים ראינו כיצד מראיינים ומבצעים בפועל את הגיור.

"יש לציין שבסיום הליך הגיור כאשר מתקבלת החלטה לגייר, ישנה קבלת עול מלכות שמים ומצוות על פי גדרי ההלכה. בחוו"ד הצגנו הערותינו והמלצתינו לעתיד ומציגים מכב´ מרן שליט"א להכרעתו.

הראשון לציון הגרש"מ עמאר שליט"א, שטורח ימים ולילות ואף הושחרו שיניו מתעניות (והדברים אינם גוזמה כידוע ליודעים) סביב העניין החמור, הצטרף אף הוא לעדותם של הרבנים כפי שהיא מוכרת לו מידיעה אישית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר