פפנהיים יוצא להתקפה:

"דברי מרגי מגוחכים. 'העדה' מצפצפת ולא מפחדת מאיש"

הרב שמואל-חיים פפנהיים מ"העדה החרדית", מגיב לדברי שר הדתות יעקב מרגי ש"כל נסיון לפגוע במרן ייתקל בתגובה כואבת" ● "אנחנו מגחכים מההתלבות של מרגי. העדה החרדית מצפצפת ולא מפחדת מאיומים של אף-אחד" ● והוא מבהיר: "המחאה לא נגד הרב עובדיה ולא נגד הרב עמאר". האזינו (חרדים)

ישראל אהרון | כיכר השבת |
שמואל-חיים פפנהיים (צילום: פלאש 90)

"אנחנו מגחכים מההתלהבות של מר מרגי, שמאיים ומדבר על כן רלוונטי ולא רלוונטי. העדה החרדית לא מפחדת מאיומים. אנחנו מנוסים באיומים מעל שישים שנה, היו נגדינו איומים מכל העדות והחוגים, אם זה אמת אנחנו לא מפחדים" - כך אומר בצהריים (חמישי) הרב שמואל-חיים פפנהיים מ"העדה החרדית", בעקבות דבריו של שר הדתות יעקב מרגי, כי "כל ניסיון לפגוע במרן הרב עובדיה ייתקל בתגובה כואבת".

"מרגעי אמר שהוא הממלכה ויש לו אחריות. העדה החרדית קיימת יותר מתשעים שנה", אומר פפנהיים בראיון לעיתונאי חיים גריינדיגר מהקול החרדי. "העדה החרדית - היא העדה הוותיקה של החרדים. כל מי שמרביץ תורה בעולם למד תורה על-ידי רבני העדה החרדית, כולל אותו פאר הדור שהציבור הספרדי הולך לאורו, הגאון הרב עובדיה יוסף שלמד אצל רבני העדה החרדית".

לדברי פפנהיים, "אף-אחד לא בא להמעיט את כוחו וגדולתו של הרב עובדיה ואת מה שעשה למען הציבור הספרדי והדתי בארץ-ישראל. לא זה הוויכוח ולא זה הנושא. לאורך המאבק אף-אחד לא התייחס לרב עובדיה יוסף.

"יש פה מאבק נגד זיופים בגיורים של צה"ל. אנחנו יודעים שנעשו שם המון דברים מזעזעים וזה ברור שעל-פי ההלכה אי-אפשר לקבל גוי שיהיה יהודי ללא קבלת עול תורה. אין אף רב חרדי אחד שיכול להתיר דבר כזה.

"המחאה כאן לא נגד הרב עובדיה", חזר והדגיש פפנהיים ועקץ את מרגי ורשויות המדינה: "אנחנו לא שפוטים שלהם, לא חייבים למדינת ישראל שום-דבר. יש להעדה החרדית תוקף חוקי בדיוק כמו שיש לרבנות הראשית".

הבוקר אמר גורם בש"ס ל"כיכר השבת" כי "הפטרונות וההתנשאות האשכנזית תבוא במהרה לקיצה. הציבור הספרדי מאס בגאווה הבלתי נשלטת שאחזה במנהיגי ציבור הנשלטים על-ידי עסקנים שכל מטרתם לזרוע מחלוקת בעם ישראל. ובמקום לראות את טובת כלל ישראל, פוזלים רק לצלחת ממנה הם אוכלים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר