ישראל במלחמהישראל במלחמה

אחרי מסע ההלוויה: כל הארץ הפגנות

הטבח באיתמר לא הותיר את פעילי הימין אדישים: שעה קלה לאחר שהובאו חמשת הנרצחים בטבח באיתמר למנוחת עולם, מאות מפגינים החלו להתעמת עם כוחות משטרה שמנעו מהם לפרוץ אל הכביש, במחאה. המפגינים נשאו שלטים "מחבקים את משפחת פוגל", "אתה רוצה שלום, הם רוצים לשחוט לך את הילד". אל המפגינים הצטרפו שורת רכבים שצפרו לאות הזדהות עם המוחים (בארץ)

דוד כהן | כיכר השבת |
(צילום: דוד כהן, כיכר השבת)

הטבח באיתמר לא הותיר את פעילי הימין אדישים: שעה קלה לאחר שהובאו חמשת הנרצחים בטבח באיתמר למנוחת עולם, מאות מפגינים החלו להתעמת עם כוחות משטרה שמנעו מהם לפרוץ אל הכביש, במחאה.

המפגינים יצאו את הר-המנוחות לעבר הכניסה לירושלים וניסו לחסום את הכניסה לבירה.

כוחות משטרה ניצבו מולם והדפו אותם בכוח. ההפגנות התפשטו כאש בשדה קוצים ברחבי הארץ. במקביל, בכל הצמתים ברחבי יהודה ושומרון ניצפו בני נוער שמניפים שלטים שונים בגנות ה"שלום" עם הערבים.

המפגינים נשאו שלטים "מחבקים את משפחת פוגל", "אתה רוצה שלום, הם רוצים לשחוט לך את הילד". אל המפגינים הצטרפו שורת רכבים שצפרו לאות הזדהות עם המוחים.

בצומת גוש עציון, מפריעים המפגינים לתנועה, וכוחות גדולים של המשטרה נמצאים במקום בכדי למנוע את סגירת הציר. כמו-כן, לטענת המפגינים, נעצרו מספר מפגינים במהלך חסימות צירים בגדה. בין היתר, נעצרה פעילה ליד קריית ארבע בטענה כי חסמה את הכביש לתנועת כלי רכב פלסטיניים.

כמה עשרות הפגינו גם בצומת עזריאלי בתל-אביב, עודדו נהגים עוברים לצפור, ונשאו שלטים "כולנו מתנחלים". עם זאת, הם לא הפריעו לתנועה הסדירה בכביש. במקביל, כמה עשרות פעילי ימין הגיעו לגשר המיתרים בירושלים, הפגינו בצידי הכביש ונשאו שלטים עליהם נכתב "מוות לערבים". מהמשטרה נמסר כי בשני המקרים לא נעצרו מפגינים.

בצומת שילת חסמו נערים את בכביש למשך שעה ארוכה כוחות משטרה הדפו את המפגינים ופיזרו אותם בכוח מהזירה.

כתב "כיכר השבת" מוסיף: אוטובוס ובו תושבים מאיתמר נרגם אחר-הצהריים באבנים על-ידי פלסטינים כשעבר בחווארה, בשובו מהלוויית משפחת פוגל בירושלים. לא היו נפגעים באירוע, אך נזק נגרם לאוטובוס. אחד מנוסעי האוטובוס אמר: "הערבים ממשיכים לנסות לפגוע בנו בכל דרך, וכבר ראינו שהם אינם בוחלים בשום דרך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר