המאבק יוצא לדרך

על רקע החגיגות במירון: קריאה לשמירת הציון "מפני הכופרים"

החגיגות במירון בשיאן, אבל גם על רקע ההילולא הצבעונית המאחדת את כל עם ישראל דואגים גורמים שונים ללבות את אש המחלוקת ● היום הופצה קריאה להתפלל על הציון "שלא ישלטו עליו זרים, ושלא יעבור לשליטת ממשלת הכופרים, הזוממת להופכו למקום בילוי ותיירות" (חרדים)

חיים שקדי | כיכר השבת |
מתפללים במירון, הבוקר (מאיר אלפסי, כיכר)

מאות אלפי מתפללים עוברים ביממה האחרונה בציונו של רבי שמעון בר יוחאי לרגל יום ההילולא, נושאים תפילה ושוטחים תחינתם, בעוד אחרים מבעירים מדורות ורוקדים לצלילי התזמורת.

אך יש מי שמעיניו נתונות בדאגה אחר מה שאמור להתרחש בציון הקדוש, בעוד כשלושה חודשים, עת תפקיע המדינה את השטח ותעבירו לבעלותה, וזאת בהוראת בית המשפט.

מודעות ענק שהופצו במירון בין ההמונים בהילולת הרשב"י, קוראות ל"אחינו בני ישראל, הרבו תפילה ובקשה ביום הקדוש הזה, ל"ג בעומר, על מקום קודש הקודשים, אתרא דביה מתכנשין כל פמליא של מעלה".

הציבור נקרא להתפלל על הציון הקדוש - "שלא ישלטו עליו זרים, ושלא יעבור לשליטת הכופרים ממשלת הערב רב, הזוממים להופכו למקום בילוי ותיירות, תערובת ופריצות".

"ולכן, נרקיע שחקים ביום קדוש זה, שיישאר המקום בקדושתו, ובידי היהודים הנאמנים לה´ ולתורתו! ודאי הוא רבי האי תנא אלוקי רשב"י זיע"א, לסמוך עליו בשעת הדחק", לשון המודעה.

כזכור, בשבוע שעבר חתם שר האוצר יובל שטייניץ על צו המפקיע את כל שטח ציון הרשב"י במירון, מכל ההקדשות והחזקות, למדינה - וזאת בשל הוראה מבית המשפט שהמדינה תשלוט על המקום בו מבקרים מאות אלפי בני אדם.

להקדשות ולמי שבידו החזקות במקום, ניתנו 120 יום כדי להציג את ההוכחות והטענות, בסיומן, תשלם המדינה למי שתחליט את שכרו עובר ההפקעה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר