לפני כולם: קו הציבור נפתח ל"קו ונקי"

ועדת הרבנים החליטה לפתוח את קו הציבור לקו ונקי. לאחר שמנהלי הקו התחייבו לעמוד בכללי דרישת ועדת הרבנים. הפתעה היא שאיש מצוות "קו הציבור" לא פוטר, למרות הדרישות.

עכשיו כבר אפשר. פלאש 90

לאחר שבוע של דיונים החליטה ועדת הרבנים להחזיר את שרותי קו הציבור לקו ונקי. מנהלי "קו הציבור" התחייבו לעמוד בדרישות ועדת הרבנים.

כזכור השבוע בהוראת וועדת הרבנים לענייני תקשורת, כל מנויי הטלפון במסגרת ה´קו ונקי´ של בזק, נחסמו מלהתקשר אל "קו הציבור" - קו ה´נייעס´ היחיד שהיה מאושר עד כה על ידי הוועדה לחיוג מקווי בזק המצויים במסגרת הקומה הכשרה.

באופן רשמי נימוקי הוועדה להחלטת החסימה היו, כי קו הציבור חרג מההסכם שנחתם עימו ועסק בענייני רכילות, לשון הרע וליבוי מחלוקות, ולא רק בדיווחי חדשות כפי שהיה אמור לעשות. בעיקר מופנות טענות הוועדה כלפי שדרן מסוים, זה שלטענתם עושה ככל העולה על רוחו ומתעלם מהוראותיהם למרות שהוזהר באחרונה מספר פעמים.

בהצבעה שהתקיימה החליטה אמנם הוועדה לחסום את הקווים. אולם מתברר, כי לא כל חברי הוועדה תמכו בהחלטת החסימה, כך למשל הגאון הרב צבי פרידמן הנציג הליטאי בוועדה, שהתנגד וטען כי אל לה לוועדה להתערב בנושאים אלו, וכי תפקידה הוא אך ורק לשמור על כשרות הקווים.

מאחורי הקלעים מסתבר, הסיפור סבוך הרבה יותר. המתנגדים לחסימה טוענים בתוקף, כי "פוליטיקות פנימיות" הן העומדות מאחורי הרקע האמיתי להחלטה, כמו למשל העובדה, כי אותו שדרן שבמחלוקת, נחשב כנמנה על צד מסוים בסכסוך גדול שבישיבה מסוימת. לטענת אלו, עובדת היותו בצד אחד´, היא שגרמה למספר פעילים לבחוש בקדירת הוועדה על מנת להדיחו, ללא שום סיבה ממשית אחרת.

לטענת אותם הגורמים, מקבל אותו שדרן גיבוי מוחלט מרבנים חשובים המקורבים לאותו הצד, וכי הצבעת הרב פרידמן כנגד החסימה לא הייתה מקרית, אלא הייתה נגד גרירת הפוליטיקה מהגבעה אל תוככי וועדת הרבנים.

כאמר היום לפני דקות אחדות הודעה הוועדה לבזק לפתוח את הקווים ל"קו ונקי"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר